ua en ru

Лікар помилково відрізав пацієнтові статевий орган

Автор: RBC.UA
Британський загальний медичний консиліум (GMC) розглядає незвичайну справу - під час операції з видалення кісти хірург помилково відрізав пацієнтові яєчко, повідомляє ВВС.

Британський загальний медичний консиліум (GMC) розглядає незвичайну справу - під час операції з видалення кісти хірург помилково відрізав пацієнтові яєчко, повідомляє ВВС.

Доктор Аль Хурані, що практикував в одній з лікарень неподалік від британського Манчестера, провів нещасливу операцію ще у вересні 2007 р. Зібрані з тих пір докази стали підставою для звинувачення хірурга в посадовому порушення і крадіжці препаратів.

За словами Сари Прічард з GMC, лікарська помилка була допущена в той момент, коли асистуюча сестра відвернулася за нитками. Коли вона знову повернулася до хірургічного столу, яєчко вже було відрізане. "Команда медиків, які проводили операцію, відразу усвідомила, що допущена серйозна помилка, і зібрала всі необхідні документи", - заявила Прічард.

Місяць по тому з'ясувалося, що Аль Хурані, котрий отримав медичний диплом в йорданському університеті, вкрав у тій же лікарні дві коробки дігідрокодеіна.

Як тільки почалося розслідування, доктор був звільнений з роботи.

У ході слухань медичному консиліуму стало відомо ще про один випадок, пов'язаний з непрофесійною поведінкою Аль Хурані. У серпні 2006 р. лікар проконсультувався з колегою з приводу уколу для одного з пацієнтів. Колега порадив ввести хворому 10 міліграм мідазоламу - сильного болезаспокійливого засобу - однак з'ясувалося, що Аль Хурані дав пацієнтові всього 8 міліграм препарату, а 2 вжив сам.

Сам Аль Хурані на слуханнях у власній справі не був присутній, оскільки перебуває в Йорданії, де продовжує працювати лікарем. Доктор Аль Хурані вирішив не повертатися до Британії і не найняв адвоката, який міг би представляти його інтереси.