ua en ru

А.Клюєв: Готуються п'ять проектів міждержавних угод з РФ

Автор: RBC.UA
Угоди щодо співпраці України і Росії в енергетичній сфері не підписуватимуться під час візиту Президента РФ Дмитра Медведєва до України 17-18 травня. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, виступаючи у Верховній Раді України.

Угоди щодо співпраці України і Росії в енергетичній сфері не підписуватимуться під час візиту Президента РФ Дмитра Медведєва до України 17-18 травня. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, виступаючи у Верховній Раді (ВР) України.

"Що стосується сфери енергетики, то ці угоди обробляються, і вони не підписуватимуться 17-18 травня", - сказав він.

За його словами, до підписання готуються п'ять проектів міждержавних угод:

- проект угоди щодо демаркації сухопутної частини державного кордону;

- проект угоди щодо співпраці в реалізації проекту навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС;

- проект угоди щодо міжбанківської співпраці між українським "Укрексімбанком" і російським банком ВТБ;

- проект угоди щодо співпраці між міністерствами освіти України і РФ;

- проект угоди щодо співпраці між міністерствами культури двох країн.

ВР України сьогодні заслухала інформацію уряду про хід переговорів щодо українсько-російських угод, підписання яких намічене на 17 травня. Вчора за відповідне рішення проголосували 399 депутатів з 423 зареєстрованих в залі.

Як повідомив на початку засідання уряду прем'єр-міністр України Микола Азаров, проінформує парламентаріїв про проекти угод між Україною і РФ перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв.

Тим часом БЮТ ініціює розгляд проекту ухвали про обов'язковість розгляду в парламенті проектів всіх міждержавних і міжурядових угод. Віце-спікер парламенту Микола Томенко учора повідомив, що відповідний проект постанови передбачатиме обов'язковість заслуховування в парламенті всіх міжурядових міждержавних угод, які не вимагають ратифікації.

Нагадаємо, російський посол в Україні Михайло Зурабов раніше повідомив, що під час зустрічі Президента України Віктора Януковича і російського президента Дмитра Медведєва 17-18 травня обговорюватимуться питання, пов'язані з базуванням ЧФ в Україні. "Оскільки політичні рішення вже ухвалені, і тепер потрібно їх правильно інтерпретувати", - сказав М.Зурабов.

Відзначимо, 21 квітня в Харкові було укладено кілька домовленостей, які стосувалися зменшення ціни на газ, що купується Україною у російського "Газпрому", і продовження терміну базування Чорноморського флоту РФ на 25 років.

Прихильники домовленостей заявляють, що Україна отримала істотні економічні вигоди, зокрема, знижка в ціні на газ дозволить вижити залежним від цього ресурсу підприємствам хімічної і металургійної галузей.

Разом з тим критики цих домовленостей називають їх зрадою державним інтересам і наполягають на тому, що дешевший газ дасть можливість і далі відкладати модернізацію українських підприємств, а продовження базування Чорноморського флоту РФ в Україні суперечить Конституції.