ua en ru

ВР затвердила у першому читанні новий порядок формування коаліції

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №6137 "Про затвердження змін до статті 61 закону України "Про регламент Верховної Ради України" (щодо порядку утворення коаліції депутатських фракцій)". За відповідне рішення проголосували 229 депутатів із 287 зареєстрованих у залі.

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №6137 "Про затвердження змін до статті 61 закону України "Про регламент Верховної Ради України" (щодо порядку утворення коаліції депутатських фракцій)". За відповідне рішення проголосували 229 депутатів із 287 зареєстрованих у залі.

Згідно з законопроектом, внесеному на розгляд ВР депутатами від Партії регіонів Володимиром Демидком і Валерієм Бондиком, коаліція депутатських фракцій - "це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій і на принципах, встановлених Конституцією України і цим регламентом, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входять більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради".

Законопроектом передбачається також, що "за результатами проведених консультацій за особистими підписами голів відповідних депутатських фракцій, або за рішенням депутатської фракції одним із заступників голови депутатської фракції, укладається угода про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді".

Сьогодні раніше перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожемякін заявив, що БЮТ звернеться до Конституційного суду України (КСУ), якщо Партія регіонів (ПР) сформує нову коаліцію не тільки з фракціями, але і окремими депутатами.

У свою чергу ПР має намір сьогодні направити в КСУ подання на предмет конституційності змін до регламену в частині формування коаліції, повідомив журналістам нардеп від ПР Віктор Корж.

Відзначимо, екс-голова Секретаріату президента України Віра Ульянченко заявила, що депутати від партії "Наша Україна", які входять до фракції НУ-НС, сьогодні-завтра передадуть представникам від Партії регіонів документ зі своїми пропозиціями про створення нової коаліції. В.Ульянченко не виключає, що за створення нової коаліції і призначення прем'єром Миколи Азарова може бути віддано 243 голоси нардепів, які вчора проголосували за недовіру Кабміну. Вона відзначила, що якщо це відбудеться, то створення коаліції і призначення прем'єр-міністра буде нелегітимним, оскільки згідно з Конституцією, коаліцію формують фракції і коаліція у свою чергу визначається з кандидатурою прем'єра.

Нагадаємо, 2 березня ц.р. голова ВР Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції парламентських фракцій у складі БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. Як заявила після цього прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, коаліція зруйнована незаконно, а відповідальність за руйнування коаліції несуть «Наша Україна» і Блок Литвина, оскільки її лідер оголосив позицію фракції.

Додамо, що з моменту розпаду коаліції дається 30 днів для формування нової більшості. У разі провалу переговорів Президент отримує право розпустити парламент.