ВР скасувала необхідність присутності 2/3 членів виборчкомів для повноважності їх засідань

Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій)". За закон, внесений на розгляд ВР першим віце-спікером, депутатом від Партії регіонів Олександром Лавриновичем, проголосували 233 депутати (ПР - 172, БЮТ - 1, НУ-НС - 29, КПУ - 27, Блок Литвина - 0, позафракційні - 4) з 243 зареєстрованих в залі.  

Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій)". За закон, внесений на розгляд ВР першим віце-спікером, депутатом від Партії регіонів Олександром Лавриновичем, проголосували 233 депутати (ПР - 172, БЮТ - 1, НУ-НС - 29, КПУ - 27, Блок Литвина - 0, позафракційні - 4) з 243 зареєстрованих в залі.  

Законом пропонується вилучення з тексту закону припису, яким встановлюється повноважність засідань виборчих комісій за умови участі у засіданні не менш як двох третин від її складу.

Депутати не підтримали жодної поправки до законопроекту у другому читанні.

За словами заступника голови Секретаріату Президента України, постійного представника Президента у ВР Ігоря Попова, Президент України Віктор Ющенко завтра зранку визначиться, чи підпише він зміни до закону про вибори Президента України, чи ні. Він наголосив, що сьогодні всі відповідні документи, які пов'язані з прийняття даного закону не зможуть надійти в Секретаріат Президента. «Реально завтра зранку поступає закон і завтра зранку буде рішення. Сьогодні воно фізично не буде, бо правила не змінюються»,  - зазначив він.

Він зазначив, що якщо Президент підпише відповідний закон, то одразу відповідна телеграма буде надіслана в Центральну виборчу комісію України. Він не виключив, що до другого туру виборів Президента відповідний закон може набути чинності.

У той же час БЮТ буде вимагати від спікера ВР В.Литвина не підписувати закон про внесення змін до закону про вибори Президента України. Про це журналістам  заявила в.о. голови комітету ВР з питань державного будівництва і місцевого самоврядування, народний депутат БЮТ Ольга Боднар. "Очевидно, що Президент України підпише прийнятий сьогодні закон, оскільки два Віктори - Ющенко і Янукович працюють вже в одному руслі, але я, як в.о. профільного комітету, обов'язково терміново звернуся до спікера В.Литвина, щоб він не підписував цей закон і не направляв його Президенту, оскільки він не поставив на голосування ті поправки, які приймалися у першому читанні. Ми будемо закликати В.Литвина, щоб він не порушував регламенту", - сказала вона. При цьому депутат додала, що судячи по тому, що відбувалося, на жаль є певне замовлення, що вибори були фальсифіковані.

Як повідомлялось, сьогодні зранку депутати від Партії регіонів знову заблокували парламентську трибуну а також вхід до президії. Нардеп від ПР Владислав Лук'янов заявляв, що ПР "не блокує трибуну, а діє на випередження" для того, щоб не дати можливості депутатам від фракції БЮТ заблокувати парламентську трибуну. Нардеп підкреслив, що з цією метою ПР ночували в сесійній будівлі. Двома днями раніше  В.Лук'янов підтвердив, що ПР зареєструвала 150 підписів нардепів і проект ухвали для проведення позачергової сесії ВР 3 лютого з метою розгляду закону про внесення змін до закону про вибори Президента.

Після оголошеної спікером Володимиром Литвином перерви заступник глави фракції БЮТ у Верховній Раді України Андрій Кожемякін повідомив, що засідання погоджувальної ради закінчилося безрезультатно. Він відзначив, що БЮТ зажадала перерви для того, щоб з'ясувати, яким чином в законопроекті з'явилися порівняльні таблиці, без відповідного засідання комітету.

Нагадаємо, 28 січня ц.р. ВР підтримала в першому читанні законопроект №6004 "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" (щодо організації роботи виборчих комісій)". За проект закону, внесений першим віце-спікером, депутатом від Партії регіонів Олександром Лавриновичем, проголосували 226 депутатів (ПР - 172, БЮТ - 0, НУ-НС - 25, КПУ - 27, Блок Литвина - 0, позафракційні - 2) з 415 зареєстрованих в залі. Тоді ж ВР не підтримала законопроект №5509 "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" (щодо недопущення спотворення волевиявлення виборців)", внесений депутатом від БЮТ Валерієм Писаренком - за його ухвалення проголосували тільки 190 депутатів (ПР - 0, БЮТ - 147, НУ-НС - 41, КПУ - 0, Блок Литвина - 0, позафракційні - 2) з 424 зареєстрованих в залі.

Другий тур виборів Президента України призначений на 7 лютого ц.р. На пост глави держави претендують лідер Партії регіонів Віктор Янукович, який набрав в першому турі 17 січня ц.р. 35,32% голосів, і діючий прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко,  яку підтримали 25,05% виборців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся