ua en ru

Парламент відмовився направити проект Конституції В.Ющенка до КСУ

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України відмовилася направити в Конституційний суд України законопроект №4290 "Про внесення змін до Конституції України", внесений на розгляд парламенту Президентом України Віктором Ющенком.

Верховна Рада України відмовилася направити в Конституційний суд законопроект №4290 "Про внесення змін до Конституції України", внесений на розгляд парламенту Президентом України Віктором Ющенком.

За направлення проекту закону до КСУ свої голоса віддали 48 депутатів з 435 зареєстрованих в залі. За направлення законопроекту на доопрацювання проголосували 198 депутатів з 437 зареєстрованих в залі. Законопроект зняли з розгляду.

30 вересня Віктор Ющенко заявив, що "якщо не буде доведено до фіналу (внесення змін до Конституції) через 8 місяців - 1 рік, то українська нація втратить своє майбутнє". Президент чергового разу закликав український народ до обговорення проекту змін.
Нагадаємо, що наприкінці серпня ц.р. В.Ющенко не виключив можливості винесення проекту запропонованих ним змін до Конституції на всенародний референдум. Він підкреслив, що політичні сили повинні висловитися щодо змін до Конституції ще до початку президентської виборчої кампанії.

Член Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Сергій Головатий заявив, що 89 пунктів проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України" Президента України В.Ющенко є неприйнятними з погляду Венеціанської комісії. "Цей проект не вирішує гострі хворобливі проблеми дуалізму виконавчої влади, політичного протистояння між Президентом, Кабміном і парламентом, яке є сьогодні в Україні", - сказав С.Головатий. За його словами, Венеціанська комісія зробила висновок, що "цей проект не досягає мети покласти край постійним інституційним конфліктам між головними органами влади України". Цей проект містить в собі напівпрезидентську систему правління з дублюванням виконавчої влади, яка є джерелом постійних потенційних конфліктів між Президентом і Кабміном, підкреслив С.Головатий.

Нагадаємо, Президент вніс до ВР проект змін до Конституції ще 31 березня ц.р. Даним проектом, зокрема, пропонується створити в Україні двопалатний парламент - Національні збори України. При цьому нижня палата повинна складатися з 300 нардепів, обраних за пропорційною системою. До складу верхньої палати - Сенату - повинні входити по троє сенаторів, які обираються на шість років в Автономній Республіці Крим, кожній області, місті Києві, а також в громадах, які по статусу прирівняні до області. До складу Сенату також повинні входити колишні Президенти України, окрім усунених з поста за допомогою імпічменту.