ВР не буде завтра розглядати урядовий законопроект Податкового кодексу

Верховна Рада України не буде завтра, 15 червня, розглядати урядовий законопроект про зміни до Податкового кодексу. Про це заявив спікер ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

Верховна Рада України не буде завтра, 15 червня, розглядати урядовий законопроект про зміни до Податкового кодексу. Про це заявив спікер ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

В.Литвин пояснив, що відповідно до закону про регламент від уряду не може бути зареєстрований відповідний законопроект, у зв'язку з тим, що уряд не подав його вчасно. "Час уже збіг - 14 днів, тому буде розглядатися законопроект нардепа Катеринчука. Якщо Верховна Рада України прийме рішення прийняти його за основу, то уряд матиме можливість внести свої пропозиції. Якщо цей законопроект буде відхилено, тоді уряд має право подавати законопроект, який буде зареєстрований, буде визнаний, скажімо, листом Президента, як невідкладний і буде діяти відповідна процедура", - сказав він.

Нагадаємо, 9 червня ц.р. Кабмін затвердив проект закону про Податковий кодекс України.

Міністр фінансів України Федір Ярошенко, зазначив, що прийняття Податкового кодексу створить правову основу для проведення податкової реформи. Він також додав, що проект Податкового кодексу забезпечує баланс інтересів держави і бізнесу.

У законопроекті, за словами міністра, передбачається упорядкування нормативної бази, стабільність податкового законодавства, стимулювання ділової активності та розвиток економіки, протидія тіньовій економіці і розширення бази оподаткування за рахунок удосконалення адміністрування податків і збільшення фінансового ресурсу зведеного бюджету України.

"Зміни будуть введені, зокрема, за такими основними бюджетоутворюючими податками, як податок на прибуток, ПДВ. У оподаткування податком на прибуток пропонується зниження ставки, спрощення визначення об'єкта оподаткування за рахунок скорочення розбіжностей між податковим та бухгалтерським обліком і введення прискореної амортизації", - заявив Ф.Ярошенко.

З метою запобігання ухиленню від сплати податку, у законопроекті пропонується ввести збільшення доходів до 1,15 разів за операціями з нерезидентами держав і обмеження віднесення на витрати процентних платежів за борговими вимог, відзначив він.

У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров, представляючи проект Податкового кодексу заявив, що Кабмін України планує зменшити кількість загальнонаціональних податків з 29 до 17.

За його словами, планується скасувати 10 місцевих податків і зборів. Урядом передбачено поетапне зниження податку на прибуток підприємств, з 25% до 20% у наступному році, а також до 17% в 2014 р.

Крім того, уряд запроваджує механізми розвитку малого підприємництва, спрощує і зменшує кількість звітів, які подаються до податкової.

Нагадаємо, 3 червня голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло Бродський заявив, що малий бізнес не буде платити ПДВ і податок на прибуток протягом 5 років з 1 січня 2011 р.

Також варто нагадати, що 19 квітня ц.р. прем'єр-міністр України М.Азаров заявив, що новий Податковий кодекс набуде чинності 1 січня 2011 р.

Головне, що повинно бути в кодексі, за словами М.Азарова - основа подальшої лібералізації податкової системи, створення сприятливих умов, для бізнесу, а також податкові канікули для малого бізнесу і "цілий ряд інших моментів, які стимулюють середній бізнес, малий бізнес".

Нагадаємо, раніше Світовий банк (СБ) назвав Україну однією з країн з найскладнішою системою оподаткування. За рейтингом СБ та IFC, система адміністрування податків в України - одна з найскладніших у світі. Україна займає 181 місце серед 183 країн світу за показниками умов сплати податків.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся