ua en ru

ВР заборонила використання інсайдерської інформації на фондовому ринку

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 22 квітня, в ході ранкового засідання ухвалила у повторному другому читанні та в цілому урядовий законопроект, що забороняє використання інсайдерської інформації на фондовому ринку України.

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 22 квітня, в ході ранкового засідання ухвалила у повторному другому читанні та в цілому урядовий законопроект, що забороняє використання інсайдерської інформації на фондовому ринку України. Відповідний проект №7330 від 04.11.2010 р., ініційований Кабміном, підтримали 255 народних депутатів.

Ухваленим законодавчим актом до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, законів "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та "Про цінні папери та фондовий ринок" внесено зміни, спрямовані на вдосконалення положень цих законодавчих актів щодо недопущення використання інсайдерської інформації на фондовому ринку України.

Згідно із документом, "інсайдерська інформація - це неоприлюднена інформація про емітента, його цінні папери та похідні (деривативи) або правочини щодо них, оприлюднення якої може істотно вплинути на вартість цінних паперів та похідних (деривативів)".

Перелік відомостей, що належать до інсайдерської інформації, визначається Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Оприлюднення інсайдерської інформації здійснюється учасником фондового ринку в установленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку шляхом: опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради, Кабінету міністрів або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Ухваленим законопроектом передбачено, що інформація не вважається інсайдерською з моменту її оприлюднення відповідно до зазначених вимог. Після оприлюднення така інформація подається до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в установленому Комісією порядку.

Документом також визначається, що "інсайдери це особи, які володіють інсайдерською інформацією у зв´язку з тим, що вони є:
- власниками акцій емітента або часток (паїв) у статутному капіталі емітента;
- посадовими особами емітента, у тому числі ті, що були посадовими особами емітента на момент ознайомлення з інсайдерською інформацією;
- особами, які мають доступ до зазначеної інформації у зв´язку з виконанням трудових (службових) обов´язків або договірних зобов´язань незалежно від відносин з емітентом, зокрема: юридичними особами, які перебувають з емітентом у договірних відносинах або прямо чи опосередковано у відносинах контролю; фізичними особами, які перебувають з емітентом або юридичними чи фізичними особами, пов´язаними з емітентом договірними відносинами або відносинами контролю, у трудових чи договірних відносинах або прямо чи опосередковано у відносинах контролю; державними службовцями;
- особами, які ознайомилися з інсайдерською інформацією неправомірним шляхом".

Учасники фондового ринку зобов´язані вести облік осіб, яким надано доступ до інсайдерської інформації, шляхом формування бази даних про інсайдерів, які на законних підставах отримали доступ до інсайдерської інформації.

Нагадаємо, 19 квітня ВР відмовилась ухвалити в цілому даний проект. Тоді його підтримали лише 24 з 226 необхідних голосів народних обранців. Водночас 251 голосом нардепи ухвалили рішення направити документ на доопрацювання.