ua en ru

ВР зняла заборону на приватизацію деяких держпідприємств

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 5 липня, ухвалила за основу та в цілому законопроект про виключення низки підприємств із списку об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації.

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 5 липня, ухвалила за основу та в цілому законопроект про виключення низки підприємств із списку об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації.

Відповідний документ про внесення змін до закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (№8725 від 25.06.2011 р.), ініційований народними депутатами від фракції ПР Сергієм Майбородою та Юрієм Каракаєм, підтримали 244 народних депутатів.

Зокрема, законопроектом пропонується виключити з переліку об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації (додатки № 1 та 2 до Закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації") Державне підприємство "Шовкорадгосп "Апостолівський", Шовкорадгосп "Криворізький", Шовкорадгосп "Шотівський", Український державний інститут скла, Виробниче об'єднання "Автоскло", Славутський комбінат "Будфарфор".

Документ містить також перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані. До них віднесено: Кримське ВО "Титан", Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат, Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат, Запорізький державний титано-магнієвий комбінат.

Нагадаємо, 30 червня ц.р. голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко підписав помісячний план-графік виставлення на продаж у ІІІ-IV кварталах 2011 р. пакетів акцій енергогенеруючих і енергопостачальних компаній.

У серпні буде оголошено тендер на продаж 25% акцій "Київенерго", 50% акцій "Закарпаттяенерго", 45% акцій "Західенерго", 21% акцій "Черкасиобленерго". У вересні буде оголошено тендер на продаж 50% акцій "Вінницяобленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Дніпрообленерго". В жовтні - 25,999% акцій "Тернопільобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго", 28% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго".

В квітні 2011 р. міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявляв, що при проведенні приватизаційних конкурсів перевага надаватиметься тим інвесторам, які готові вкладати максимальний обсяг інвестицій в модернізацію приватизованих компаній.

Відзначимо, в березні 2011 р. Президент України Віктор Янукович на засіданні Комітету економічних реформ заявив, що найближчим часом буде прийнято рішення про роздержавлення тієї власності, яка ще залишилася у держави. На думку президента, продовження процесу приватизації сприятиме переходу державної власності до ефективних господарів. При цьому президент додав, що стратегічні напрямки будуть залишаться за державою і закликав Кабмін невідкладно затвердити нову державну програму приватизації.

Нагадаємо, що одним з пріоритетів Національного плану дій на 2011 р. з впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр., підписаного Президентом, є запуск і просування процесу приватизації. Як заявляла раніше перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, в першу чергу приватизація торкнеться енергетичного сектора.

Як повідомило на початку грудня 2010 р. Міністерство фінансів України, згідно з держбюджетом України на 2011 р., надходження до бюджету України на 2011 р. від приватизації державного майна (крім об'єктів, для яких передбачено окреме розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002рр..) та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації та кредитування підприємств планується на рівні 10 млрд грн.