ua en ru

ВР дозволила направити миротворчий контингент України до Кот-Д´Івуару

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 4 лютого, в ході ранкового засідання парламенту схвалила рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки операції ООН у Кот-Д´Івуарі.

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 4 лютого, в ході ранкового засідання парламенту схвалила рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки операції ООН у Кот-Д´Івуарі. Відповідний законопроект, ініційований главою держави, підтримали 254 народних депутатів.

Основні завдання миротворчого контингенту України на території Кот-д'Івуару: здійснення повітряної розвідки та спостереження, медична евакуація та перевезення персоналу місії, повітряна підтримка військ ООН, патрулювання.

Українська авіаційна група у складі 2-х вертольотів Мі-8 та 23 особи технічного персоналу виконує завдання на території Кот Д'Івуару з 26.11.10. Планується додатково до складу авіаційної групи для надання підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі залучити три бойові вертольоти Мі-24 та до 60 осіб льотно-технічного складу (залежно від варіанту дислокації).

Нагадаємо, 2 лютого Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має намір виконувати миротворчу функцію в Західной Африці, сподіваючись на перспективу розширення економічної присутності на Африканському континенті. "Зважаючи на те, що ми будемо виконувати миротворчу функцію у регіоні Західної Африки та виходячи з перспективи додаткового розгортання економічної присутності України на Африканському континенті, впевнений - наше рішення про посилення підтримки миротворчим силам ООН в Кот-д'Івуарі відповідає національним інтересам та суттєво зміцнює українські позиції на міжнародній арені", - переконаний Президент.

Починаючи з 1992 р. військовослужбовці ЗСУ брали активну участь у миротворчих місіях. Протягом цього часу близько 37 тис. військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях, 49 військовослужбовців ЗСУ загинули.

Зокрема допомагали силам ООН у 1992-1995 рр. в місії СООН-UNPROFOR, в 1995-1999 рр. брали участь у миротворчій операції Боснії та Герцеговині, в 1996-1999 рр. брали участь у місії ООН в Анголі, в 1999-2000 рр. входили в міжнародні сили КФОР з підтримки миру в Косово. Також українські військовослужбовці брали участь у спеціальній місії ООН в Афганістані в 2000-2001 рр., у 2003 р. брали участь у гуманітарній місії в Кувейті. Протягом 2003-2005 рр. український миротворчий контингент входив до складу багатонаціональних сил в Іраку, пізніше до 2008 р. в країні залишався український миротворчий персонал.

На цей час загальна чисельність миротворчого контингенту України, що знаходиться у МООНЛ, складає 275 осіб.