ua en ru

ВР ратифікувала протокол про приєднання України до договору про Енергетичне співтовариство

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) ратифікувала протокол про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства. За відповідний законопроект (№ 0198 від 19.11.2010 р.), ініційований Президентом України Віктором Януковичем, проголосували 371 із 394 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Верховна Рада України (ВР) ратифікувала протокол про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства.

За відповідний законопроект (№ 0198 від 19.11.2010 р.), ініційований Президентом України Віктором Януковичем, проголосували 371 із 394 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Ухвалений акт передбачає набрання чинності протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, підписаного 24 вересня 2010 р. в м. Скоп'є (Македонія).

Впровадження норм європейського енергетичного законодавства сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, надасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які сприятимуть залученню інвестицій для розширення можливостей та удосконалення існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж до європейської системи.

Членство України в Енергетичному співтоваристві передбачає сплату внесків до бюджету Енергетичного співтовариства відповідно до статті 73 договору та статті 3 протоколу.

Методологія визначення розміру внеску ґрунтується на пропорційному розрахунку стосовно валового внутрішнього продукту та загальної пропозиції поставки первинних енергетичних ресурсів.

Виконання положень проекту потребує витрат з державного бюджету України.

Нагадаємо, вищезазначений законопроект В.Янукович 19 листопада ц.р. вніс на розгляд ВР.

На думку директора з зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександра Толкача, успішне виконання плану реформ в галузі енергетики на 2010-2014 рр. є ключовою умовою для того, щоб участь України в Енергетичному співтоваристві реалізувала величезний економічний потенціал як для галузі, так і для країни в цілому.

Раніше, 18 грудня 2009 р. на засіданні ради міністрів енергетики ЄС у Загребі (Хорватія) було прийнято рішення про прийняття України до Енергетичного співтовариства ЄС.

Договір про створення Енергетичного співтоваристві вступив в силу в 2006 р. Його мета - об'єднати європейські енергосистеми. Цей договір націлений на створення єдиного ринку електроенергії і газу.