ВР 15-18 листопада розгляне в другому читанні проект держбюджету-2012

Народні депутати розглянуть у другому читанні проект державного бюджету на 2012 р. на пленарному тижні з 15 по 18 листопада. Про це сьогодні на погоджувальній раді заявив спікер Верховної Ради України Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

Народні депутати розглянуть у другому читанні проект державного бюджету на 2012 р. на пленарному тижні з 15 по 18 листопада. Про це сьогодні на погоджувальній раді заявив спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

"На пленарному тижні з 15 по 18 листопада зараз вже запропоновано 67 питань, включене ключове питання - проект державного бюджету на 2012 р.", - заявив Литвин.

Зазначимо, ВР прийняла проект постанови № 9000/п про прийняття в першому читанні проекту бюджету на 2012 р. 20 жовтня. За прийняття проекту постанови проголосували 248 народних депутати.

Згідно з проектом бюджету на 2012 р., доходи загального фонду бюджету України у порівнянні з 2011 р. виростуть на 14%, або на 42 млрд грн (до 341 млрд грн). При формуванні показників були враховані як зростання самих доходів - на 39 млрд грн, так і скорочення витрат на 3 млрд грн, які "мали разовий і періодичний характер". Також будуть скорочені дефіцити бюджетів Пенсійного фонду (до 0,2% ВВП) і НАК "Нафтогаз України" (0,8%). Дефіцит держбюджету планується в рамках 1,5% ВВП, сумарний - не більше 2,5%. Таким чином, тільки на дотації Пенсійному фонду (2,2 млрд грн) у наступному році буде зекономлено 15,6 млрд грн. Кабінет міністрів встановив граничний обсяг дефіциту держбюджету на 2012 р. на рівні 24 млрд 129 млн 484,1 тис. грн. Проектом державного бюджету України на 2012 р. передбачається зростання ВВП на 5,5%.

Нагадаємо, 22 вересня на пленарному засіданні ВР міністр фінансів Федір Ярошенко представив проект бюджету-2012 народним депутатам України. Зазначимо, майже півтори години знадобилося у вівторок 18 жовтня членам комітету Верховної Ради з питань бюджету, щоб ухвалити рішення щодо подальшої долі урядового законопроекту N9000 "Про держбюджет на 2012 р.".

Протягом позаминулого тижня робоча група комітету розглядала документ, і, за словами його голови Валерія Баранова (Народна партія), ще до першого читання до них надійшло 1,5 тис. депутатських поправок, які збільшують витратну частину бюджету на 386 млрд грн. "В основному були пропозиції про підвищення соціальних витрат",- уточнив Баранов. Мінфін у вересні пропонував прийняти бюджет з витратами у розмірі 410 млрд грн. З таблиці депутатських поправок до проекту бюджету випливає, що практично всі вони були відхилені комітетом.

Парламентарії, зокрема, намагалися збільшити обсяги держгарантій, передбачити кошти на виплати вкладникам Ощадбанку СРСР, а дотації Пенсійному фонду на виплату пенсій і надбавок за різними програмами здійснювати також за рахунок надходжень від акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби. Були і пропозиції, направлені на збільшення дохідної частини бюджету без перегляду планових показників по збору податків.

Відзначимо, раніше голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов спрогнозував, що розгляд проекту держбюджету на 2012 р. буде складним і не виключив його прийняття тільки в третьому читанні. "Що стосується державного бюджету, то, природно, у депутатів дуже багато зауважень. Якщо у кількісному складі, то зауважень ще на один державний бюджет - на 360 з гаком мільярдів гривень додаткових пропозицій. Природно, реалізувати всі ці пропозиції в рамках державного бюджету наступного року не представляється можливим, тому буде непростий розгляд бюджету", - сказав Єфремов.

Він підкреслив, що після голосування бюджету в першому читанні будуть вносити поправки до другого читання, потім депутати, за словами Єфремова, або вийдуть на остаточне ухвалення бюджету, або підуть ще на третє читання.

В той же час він висловив надію на те, що бюджет буде якісно доопрацьований і може бути прийнятий у другому читанні. На думку голови фракції ПР, критика на адресу бюджету, яка звучить з різних джерел, є помилковою. "Якщо ви уважно перегляньте бюджет, то з усіх питань, по всіх виплатах, особливо соціальної сфери, у нас стоять плюси, це говорить про те, що ні по одній із соціальних виплат у нас не намічається зменшення по бюджету на 2012 р.", - зазначив Єфремов.

Проект бюджету на 2012 р. був зареєстрований у парламенті 15 вересня під №9000. 22 вересня на пленарному засіданні ВР розглянула проект бюджету, поданий міністром фінансів Федором Ярошенко, і відхилила проект постанови №9000/п, ініційований народним депутатом від БЮТБ Сергієм Терьохіним про відхилення проекту держбюджету-2012. За відповідне рішення проголосували тільки 90 нардепів з мінімально необхідних 226. У висновку Головного науково-експертного управління апарату ВР на проект бюджету-2012 говориться, що даний законопроект може бути прийнятий за основу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top