ru ua

ВР продовжила мораторій на банкрутство гірничих підприємств до 1 січня 2015 р

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні і в цілому проект закону № 1109, яким пропонується продовжити мораторій на банкрутство гірничих підприємств до 1 січня 2015 р. "За" ухвалення закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" проголосували 269 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні і в цілому проект закону № 1109, яким пропонується продовжити мораторій на банкрутство гірничих підприємств до 1 січня 2015 р. "За" ухвалення закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" проголосували 269 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Прийнятий законопроект забороняє відкривати справи про банкрутство гірничих підприємств (гірничодобувні підприємства, шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтобудівні підприємства), частка держави в статутних фондах яких становить не менше 25%, до 1 січня 2015 року.

Зазначимо, що такий мораторій повинен був бути скасований 1 січня 2013 р.

Читайте також: Янукович доручив протягом березня 2013 р. затвердити план ліквідації ДП "Вугілля України"

"Враховуючи, що зараз вугільна промисловість України по економічних, фінансових, технічних та соціальних показниках знаходиться в глибокій кризі, нагальною потребою є прийняття відповідних кардинальних заходів з метою недопущення повальної ліквідації підприємств вугільної галузі, які ще мають значні виробничі запаси вугілля, але не можуть самостійно забезпечувати розширене відтворення виробництва і економічну збалансованість", - говориться в пояснювальній записці до закону.

В Україні налічується 20 вуглевидобувних компаній і 145 шахт. По видобутку вугілля Україна в Європі (не рахуючи Росії) займає друге місце після Польщі.

Протягом останніх 15 років рівень видобутку вугілля в Україні залишався практично незмінним: від 72 млн до 83 млн т у рік. Вугілля грає найважливішу роль у програмі імпортозаміщення енергоносіїв. Зокрема мова йде про програму енергозбереження та заміни споживання газу на вугілля. Передбачається, що протягом 3-х років державні шахти будуть приватизовані.

Читайте також: Міненерговугілля знизило прогноз видобутку вугілля до 115 млн т в рік до 2030 р

У грудні 2010 р. закінчився термін дії програми "Українське вугілля", у зв'язку з чим був розроблений проект "Програми перспективного розвитку вугільної галузі на середньостроковий період до 2015 р.". У програмі закладені наступні параметри: на етапі до 2015 р. обсяг видобутку вугілля прогнозується на рівні 91,7 млн т на рік, включаючи 63,5 млн т енергетичного вугілля. На етапі розвитку галузі в період з 2015 по 2020 р. обсяг передбачається підвищити до 100 млн т, включаючи близько 65 млн т енергетичного вугілля. Підсумковий потенційний рівень видобутку до 2030 р. очікується на рівні 115 млн т, з яких 75 млн тонн - енергетичне вугілля.

Читайте також: Щорічна потреба у видобутку вугілля в Україні становить 100-105 млн тонн, - Янукович

Британська нафтогазова ВР у своєму огляді світової енергетики відзначає, що доведені запаси вугілля в Україні становлять 33,873 млрд т, що є 3,9% світових запасів. З усіх запасів в Україні 15,351 млрд т антрациту та бітумного вугілля, ще 18,522 млрд т - лігніту (бурого вугілля). Згідно з оцінкою, при поточному рівні видобутку таких запасів Україні повинно вистачити на 462 року.