ВР продасть частину активів і звільнить главу компанії

Четвер 24 червня 2010 11:21
Автор: RBC.UA
Британська нафтова компанія ВР продасть частину активів і звільнить главу компанії Тоні Хейворда.

Британська нафтова компанія ВР продасть частину активів і звільнить главу компанії Тоні Хейворда, передає РБК Daily з посиланням на німецьку газету Handelsblatt.

Як повідомляється, компанія нарешті розробила власний трьохетапний антикризовий план. Він повинен бути здійснений до кінця року і завершиться звільненням Т.Хейворда.

На першому етапі компанія розстанеться з деякими активами, що допоможе їй сплатити завдані збитки. Продати BP має намір насамперед міноритарні пакети акцій у різних фірмах. Але не збирається розлучатися з прибутковим бізнесом в Північному морі, нафтопереробними заводами, а також мережею АЗС Aral. "Бізнес в Північному морі для нас украй важливе", - підтвердив Handelsblatt директор BP з продажу Ієн Конн.

Варто відзначити, І.Конн вважається одним із ймовірних кандидатів у наступники нинішнього глави BP Тоні Хейуорд, позиції якого після подій у Мексиканській затоці помітно ослабли.

У найближчі 12 місяців BP хоче продати міноритарні частки на загальну суму 10 млрд дол. Гроші ці будуть спрямовані у фонд відшкодування збитків жертвам екологічної катастрофи, на рахунок якого компанія зобов'язалася внести в цілому 20 млрд дол.

Близькі до BP джерела повідомили Handelsblatt, що вивчається і можливість продажу частки в російській держкомпанії "Роснефть", а також родовищ нетрадиційних джерел газу і часткою в невеликих фірмах, які займаються видобутком нафти в Мексиканській затоці.

Згідно з експертними оцінками, вартість активів BP перевищує 250 млрд дол., а продати компанія припускає 4% цього обсягу. Аналітики вважають, що час для продажу вибрано досить вдало. "На даний момент попит перевищує пропозицію", - відзначив співробітник інвестбанку Oppenheimer & Co. Фадель Гейт.

На другому етапі реалізації антикризового плану BP займеться переглядом старих та впровадженням нових стандартів забезпечення безпеки бурових робіт на шельфі. Ну а до кінця року, в ході третього етапу, буде розглядатися питання про заміну голови компанії Т.Хейворд, так як його ім'я заплямоване як самої трагедією, так і невдачами в ході боротьби з її наслідками.

Поряд з І.Конном як кандидатом на пост глави BP називається ще ім'я відомого в США антикризового менеджера Роберта Дадлі, який з вересня 2003 р. по грудень 2008 очолював російську ТНК-BP. У більш ніж столітньої історії BP він став би першим неанглійцем на чолі цієї компанії.

У яку суму обійдеться BP екологічна катастрофа в Мексиканській затоці, до цих пір не зрозуміло. Самий похмурий прогноз аналітиків - до 60 млрд дол. На сьогодні компанія вже витратила на усунення наслідків аварії 2 млрд дол.

Також відзначимо, що компанія вже втратила близько половини своєї ринкової вартості, у зв'язку з різким падінням акцій, яке відбувається на тлі несприятливих новин. Зростає і невдоволення американських громадян, які вважають, що ВР спочатку знала про можливість катастрофи, а надалі керівники компанії недостатньо оперативно зреагували на витік.

Крім того, на тлі екологічного лиха в Мексиканській затоці продовжує знижуватися рейтинг Барака Обами.

Нагадаємо, керована BP нафтова платформа Deepwater Horizon біля узбережжя штату Луїзіана вибухнула 20 квітня ц.р., в результаті чого незабаром затонула. У результаті аварії загинуло 11 нафтовиків. З пошкодженої підводної свердловини в Мексиканську затоку почала витікати величезна кількість нафти, погрожуючи екосистемі регіону.

Нафтова катастрофа в Мексиканській затоці вже визнана найбільшою в історії Сполучених Штатів. Раніше такою вважалася аварія супертанкера Exxon Valdez біля берегів Аляски в 1989 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся