ua en ru

ВР ухвалила законопроект про доступ до публічної інформації

Автор: RBC.UA
Верховна Рада Україна в ході ранкового засідання ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про доступ до публічної інформації" (№2763 від 11.07.2008 р.), ініційований народним депутатом від фракцію БЮТБ Андрієм Шевченком. Відповідний проект підтримали 408 народних депутатів.

Верховна Рада Україна (ВР) в ході ранкового засідання ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про доступ до публічної інформації" (№2763 від 11.07.2008 р.), ініційований народним депутатом від фракцію БЮТБ Андрієм Шевченком. Відповідний проект підтримали 408 народних депутатів.

Законом встановлено, що "публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом".

Згідно із законом, "публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом".

Законом встановлено також гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації. Згідно із документом, "право на доступ до публічної інформації гарантується: обов´язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію, окрім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту і отримання інформації; доступом до засідань колегіальних суб´єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації".

Також законом встановлено порядок доступу до інформації, який забезпечується шляхом: систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; надання інформації за запитами на інформацію.

Крім того, ВР ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до публічної інформації)".

Відповідний законопроект (№ 7321 від 02.11.2010 р.), ініційований депутатами від ПР Оленою Бондаренко, Володимиром Ландіком та НУ-НС Юрієм Стецем, підтримали 412 народних обранців.

Ухвалений акт "регулює відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації".

Зокрема, визначено основні принципи інформаційних відносин: гарантованість права на інформацію; відкритість, доступність інформації, свобода обміну інформацією; достовірність і повнота інформації; свобода вираження поглядів і переконань; правомірність одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації; захищеність особи від втручання в її особисте та сімейне життя.

Також визначено основні напрями державної інформаційної політики: забезпечення доступу кожного до інформації; забезпечення рівних можливостей щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації; створення умов для формування в Україні інформаційного суспільства; забезпечення відкритості та прозорості діяльності суб´єктів владних повноважень; створення інформаційних систем і мереж інформації, розвиток електронного урядування; постійне оновлення, збагачення та зберігання національних інформаційних ресурсів; забезпечення інформаційної безпеки України; сприяння міжнародній співпраці в інформаційній сфері та входженню України до світового інформаційного простору.

Нагадаємо, 30 листопада 2010 р. ВР прийняла за основу проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення доступу до публічної інформації)".