ua en ru

ВР прийняла за основу законопроект КМ про пенсійну реформу в Україні

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 16 червня, прийняла за основу урядовий проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№ 7455 від 13.12.2010 р. ).

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 16 червня, прийняла за основу урядовий проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№ 7455 від 13.12.2010 р. ). Відповідне рішення в ході вечірнього засідання парламенту підтримали 245 народних депутатів.

З парламентської трибуни проект презентував віце-прем'єр-міністр України, міністр праці та соціальної політики Сергій Тігіпко.
Основні положення документу:
- граничний вік перебування на державній службі становить 62 роки для чоловіків і 60 років для жінок;
- підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років відтерміновується на 5 років, а щоб зацікавити жінок якомога пізніше виходити на пенсію, їм нараховуватимуться надбавки;
- збільшення календарної вислуги військовослужбовцям до 25 років, яка буде проводитися не так, як передбачалося по одному року в рік, а за 10 років - по 6 місяців на рік;
- особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років;
- максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів;
- мінімальний розмір пенсії за віком - за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Також зазначимо, парламентарями були розглянуті ще два законопроекти №7455-1 (фракція БЮТБ), №7455-2 (фракція НУ-НС), альтеративні урядовому, але жоден з них не набрав необхідної підтримки.
Нагадаємо, 14 червня ц.р. ВР включила до порядку денного сесії парламенту ці законопроекти. Відповідне рішення підтримали 229 народних обранців.

Раніше, 12 травня віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко заявив, що пенсійне законодавство буде оновлено до кінця поточної сесії парламенту.

У проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику, погодженого українською стороною та місією МВФ було закріплено зобов'язання уряду України реалізувати пенсійну реформу для МВФ отримання чергового траншу кредиту.