ua en ru

ВР ухвалила в цілому зміни до Податкового кодексу

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 7 липня, прийняла у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу Україні)". Документ передбачає звільнити від сплати єдиного соціального внеску пенсіонерів та інвалідів, які працюють на спрощеній та загальній системі оподаткування і не використовують праці найманих працівників.

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 7 липня, прийняла у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу Україні)". Документ передбачає звільнити від сплати єдиного соціального внеску пенсіонерів та інвалідів, які працюють на спрощеній та загальній системі оподаткування і не використовують працю найманих працівників.

Відповідний проект (№ 8217 від 12.03.2011 р.), ініційований головою комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, нардепом від Партії регіонів Віталієм Хомутинніком, підтримали 264 народних депутатів.

В.Хомутиннік зазначив, що документ повинен задовольнити вимоги влади, бізнесу та громадянського суспільства.

Зокрема, визначили, що порядок видачі податкового поручительства визначається центральним органом державної податкової служби за погодженням з Національним банком України, а порядок його реєстрації - центральним органом державної податкової служби.

Згідно з прийнятим актом, податковим періодом може бути: календарний рік; календарне півріччя; календарний квартал; календарний місяць; календарний день.

Також Податковий кодекс доповнено положенням, яке передбачає, що платниками податків, які подають звітність в електронній формі, листування з органами державної податкової служби може здійснюватися засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону про електронноий документообіг та електронний цифровий підпису. За запитом платника податків, що отримав документ в електронній формі, орган державної податкової служби надає платнику податку відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у письмовій або електронній формі).

Достатнім підтвердженням автентичності документа податкової звітності, відповідно до закону, є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі в паперовій формі або наявність електронного цифрового підпису платника податків.

Центральний орган контролера проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, що стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань, та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації, що підлягають оприлюдненню.

Також встановлено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених Кодексом, і при пред'явленні або направленні таких документів:

платнику податків, якого перевіряють, необхідно надати документи про мету, вид, підстави, дату початку та тривалість перевірки, посаду і прізвище посадової (службової) особи, яка буде проводити перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку дійсне при наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплена печаткою органу державної податкової служби.

Непред'явлення платнику податків (його посадовим (службовим) особам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення документів, оформлених з порушенням вимог, є приводом для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Нагадаємо, з 1 липня перестали діяти "пільгові" штрафні санкції за порушення податкового законодавства. З 1 січня по 30 червня 2011 р. в Україні за порушення податкового законодавства застосовувалися штрафні санкції в розмірі не більше 1 грн за кожне порушення.

З 1 липня також втратила силу заборона Державної податкової служби України (ДПСУ) на перевірки фізосіб-підприємців.

Крім того, з липня 2011 р. надання консультаційних, юридичних, бухгалтерських, аудиторських послуг, а також послуг з розробки, постачання програмного забезпечення тощо, є об'єктом податку на додану вартість (ПДВ). Також ПДВ обкладаються операції з постачання послуг, що надаються іноземним та вітчизняним судам, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів.

Нагадаємо, 16 червня ВР прийняла рішення перенести розгляд у другому читанні даного законопроекту. Пропозиція вніс профільний комітет з метою завершення "повністю уніфікованого" Податкового кодексу України.

15 червня ц.р. віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко повідомив, що робоча група, спільно з Адміністрацією Президента і профільним комітетом ВР, напрацювала 552 поправки до Податкового кодексу. Їх пропонували внести між першим і другим читаннями.

Раніше, 10 червня ц.р. Президент підписав зміни до НК про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур, якими вводиться 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.

Також 10 червня голова парламенту Володимир Литвин заявив, що до завершення цієї сесії ВР буде внесено системні зміни до Податкового кодексу України (НК), що дозволять ефективно розвивати бізнес.

19 квітня ц.р. ВР прийняла за основу зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких норм, тоді його підтримали 263 народних депутатів.

Раніше Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров повідомив, що Україна буде країною з найбільш ліберальним податковим законодавством і адміністративною системою, що не будуть тиснути на бізнес. Глава уряду також зазначив, що влада проводить політику дерегуляції, велика робота здійснюється у сфері спрощення умов ведення бізнесу.

Податковий кодекс України набрав чинності 4 грудня 2010