ru ua

ВР прийняла в новій редакції закон щодо держзакупівель

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України прийняла в новій редакції закон "Про здійснення державних закупівель". За ухвалення закону проголосували 248 депутатів з 432 зареєстрованих в залі. Відповідний законопроект зареєстрований за №2263-1.

Верховна Рада (ВР) України прийняла в новій редакції закон "Про здійснення державних закупівель". За ухвалення закону проголосували 248 депутатів з 432 зареєстрованих в залі. Відповідний законопроект зареєстрований за №2263-1.

Парламентарії підтримали всі пропозиції Президента України Віктора Януковича і Кабінету міністрів України до цього закону.

Закон встановлює правові і економічні принципи здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Його метою є створення конкурентного середовища у сфері держзакупівель, розвиток добросовісної конкуренції, забезпечення раціонального і ефективного використання держкоштів.

Зокрема, законодавчим актом передбачено, що дія цього закону не розповсюджується на випадки, коли предметом закупівлі є: товари і послуги, пов'язані з розробкою дизайну, виготовленням захищеного паперу, банкнотів і монет, їх зберіганням, транспортуванням і обліком; послуги, закупівля яких здійснюється державними банками і банками, в капіталізації яких взяла участь держава, виключно для проведення ними банківських операцій відповідно до Закону "Про банки і банківську діяльність"; товари, роботи і послуги, закупівля яких здійснюється замовниками, розташованими за межами України; товари, роботи і послуги, закупівля яких складає державну таємницю; послуги, необхідні для здійснення державних запозичень, обслуговування і погашення держборгу.

Окремими законами України визначаються особливості здійснення закупівлі таких товарів, робіт і послуг: фарби, папір і інші матеріали, які використовуються для виготовлення бланків цінних паперів; послуги з перевезення залізничним транспортом; природний і нафтовий газ і послуги з його транспортування, розподілу і постачання; послуги поштового зв'язку; телекомунікаційні послуги (за винятком послуг мобільного зв'язку і послуг Інтернет-провайдерів); централізоване водопостачання і водовідведення; електрична енергія, її передача і розподіл; централізоване постачання теплової енергії; інші товари і послуги.

Минулого тижня віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко висловив думку, що законопроект про здійснення державних закупівель, який розробило Мінекономіки України, є "недоречним". Він нагадав, що для доопрацювання закону були залучені вітчизняні і іноземні експерти, які підготували відповідні пропозиції до нього згідно з європейськими стандартами. Над удосконаленням закону працювали провідні фахівці Світового банку і Європейської Комісії, місії експертів програми SIGMA та інші. "Проведення реформ неможливе без чіткого і зрозумілого законодавства, яке відповідає як вітчизняним вимогам, так і міжнародним стандартам. Процеси держзакупівель повинні бути прозорими і відкритими. І, головне, закон про держзакупівлі повинен зробити неможливими будь-які корупційні прояви з боку чиновників", - підкреслив С.Тігіпко.

Відзначимо, Мінекономіки України пропонувало створити Агентство з питань державних закупівель. Зокрема, згідно з законопроектом, опублікованим на сайті міністерства, відповідний уповноважений орган належить до сфери управління Міністерства економіки України. Агентство забезпечує реалізацію державної політики у сфері державних закупівель шляхом здійснення функцій регулювання, огляду і координації, а саме моніторинг державних закупівель; ведення обліку закупівель шляхом збору інформації про заплановані закупівлі і результати процедур закупівель; узгодження застосування процедури закупівлі у одного учасника.

Нагадаємо, 16 березня ц.р. В.Янукович ветував закон про державні закупівлі. Раніше керівник управління програм допомоги делегації Євросоюзу в Україні Лаура Гараньяні і глава представництва Світового банку в Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер рекомендували Президенту В.Януковичу і Кабінету міністрів ветувати прийнятий ВР закон "Про здійснення держзакупівель". 11 лютого ВР України прийняла закон "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".