ВР прийняла зміни до закону про держреєстр виборців

Верховна Рада України (ВР) прийняла законопроект про внесення змін до закону України "Про Державний реєстр виборців". За відповідне рішення проголосували 249 із 379 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Верховна Рада України (ВР) прийняла законопроект про внесення змін до закону України "Про Державний реєстр виборців". За відповідне рішення проголосували 249 із 379 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. 

Зокрема, передбачена можливість тимчасової зміни місця голосування (на період проведення виборів чи референдуму) виборця, який у день голосування з поважної причини не може проголосувати за своєю виборчою адресою, без зміни виборчої адреси.
Крім того, визначено поняття "виборча адреса", зокрема, виборця, який не має зареєстрованого місця проживання; військовослужбовця; виборця, який відбуває покарання; виборця, що проживає або перебуває за межами України.
Також законом удосконалено порядок внесення змін до реєстру за ініціативою виборця. Документ містить норму про щомісячне оновлення бази даних реєстру (замість щоквартального). Законом нормується також порядок, згідно з яким відомості подаються до органу ведення реєстру за місцезнаходженням органу, установи, закладу до 5 числа наступного місяця. 

Удосконалено також контроль ведення реєстру, технології обміну даними між органами реєстру за допомогою засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи реєстру. 

Нагадаємо, що 20 вересня ц.р. Партія регіонів вимагала внести поданий парламенту і розглянути законопроект про реєстр виборців. Керівники фракції Партії регіонів у ВР відзначали тоді, що законопроект мав бути розглянутий під час минулого пленарного тижня. 

20 серпня ц.р. Центральна виборча комісія (ЦВК) встановила форми списків виборців на виборчих дільницях та інших виборчих документів для підготовки та проведення голосування з виборів депутатів ВР Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, а також форми посвідчень суб'єктів та інших учасників виборчого процесу із виборів депутатів ВР. Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. 

У зв'язку з виявленням випадків кратного включення одного й того ж виборця до Державного реєстру виборців комісія доручила 608 органам ведення Держреєстру знищити 11791 зайвий запис.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся