ua en ru

ВР пропонує встановити мораторій на відчуження майна ФПСУ

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9078 від 30 серпня 2011 р. "Про мораторій на відчуження майна, яке перебуває у володінні Федерації професійних спілок України", ініційований народним депутатом від Партії регіонів Валерієм Коновалюком. Текст законопроекту опубліковано на сайті ВР.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 9078 від 30 серпня 2011 р. "Про мораторій на відчуження майна, яке перебуває у володінні Федерації професійних спілок України", ініційований народним депутатом від Партії регіонів Валерієм Коновалюком. Текст законопроекту опубліковано на сайті ВР.

Законопроект пропонує встановити мораторій на відчуження майна, яке перебуває у володінні Федерації професійних спілок України (ФПСУ), господарських товариств та інших суб'єктів господарської діяльності учасником (акціонером) чи засновником яких є Федерація профспілок, а також акцій (часток, паїв) господарських товариств, які здійснюють відповідну діяльність перебувають у володінні Федерації профспілок.

Крім того, законопроектом також передбачається, доручити Кабінету Міністрів України створити робочу комісію, яка складе список майна, яке забороняється відчужувати відповідно до цього законопроекту, а так само проведе інвентаризацію відповідного майна, визначить законність його перебування у володінні ФПСУ. Більш того, передбачається, що комісія перевірить законність відчуження майнових комплексів, окремих споруд та іншого майна санаторно-курортного і туристичного призначення, проведеного федерацією профспілок протягом 2008-2010 рр., і в разі виявлення порушень законодавства України вжити заходів щодо повернення цих об'єктів законному власнику.

Раніше прокуратурою м. Києва порушено кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 і ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України відносно посадових осіб ФПСУ. Слідчим відділом податкової міліції ДПС у м. Києві проводяться слідчі дії за фактом розкрадання грошових коштів, зловживання службовим становищем, службового підроблення та умисного ухилення від сплати податків службовими особами ФПСУ.

26 серпня т.р. в рамках розслідування кримінальної справи, яка перебуває в провадженні податкової міліції міста Києва, правоохоронці провели обшук і вилучили бухгалтерські та інші документи, що стосуються фінансово-господарської діяльності ФПСУ.

Глава ФПСУ Василь Хара зазначив з цього приводу, що віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко назвав цю ситуацію дикістю і обіцяв зустрітися з главою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним і переговорити з приводу ФПСУ. Крім того, глава ФПСУ зазначив, що планує найближчим часом особисто зустрітися з Президентом.

"Генеральна прокуратура України відкрила терор проти Федерації профспілок України. Їхня мета - захопити власність федерації. Держвласності залишився тут менше 20%; єдине, що збереглося, - це санатарно-курортні установи ... Ці дії не є правомірними, оскільки у внутрішні справи профспілки, згідно Конституції і міжнародним нормам, а також законам профспілки, жодне держустанова не має права лізти", - сказав Хара.

Нагадаємо, на початку червня ц.р. заступник генерального прокурора України Віктор Занфіров заявив що, Генеральна прокуратура Україна виявила ряд порушень за фактами незаконного відчуження майна, що перебуває в користуванні Федерації профспілок України (ФПСУ). Вже за попередніми даними виявлені порушення при відчуженні нерухомого майна. Так, на засіданні президії ФПСУ 24 травня 2011 р. була спроба розглянути питання продажу дитячого оздоровчого комплексу "Придніпровський" (Черкаська область), хоча президія федерації профспілок Черкаської області питання відчуження оздоровчого закладу не погоджувала.

Також, одним з предметів перевірки є законність розробки інвестиційної угоди, на підставі якого адміністративний корпус ФПСУ на Майдані Незалежності, 2 планується передати під контроль іноземної компанії. Генпрокуратура звернулася до прем'єр-міністра України щодо створення урядової комісії для проведення інвентаризації зазначеного майна, визначення законності його перебування у володінні ФПСУ, встановлення державної частки в ньому і перевірки законності його відчуження.

Як зазначив заступник генерального прокурора, що прокурорським перевіркам передував ряд повідомлень в засобах масової інформації, звернень народних депутатів України, генерального секретаря Національної конфедерації профспілок України, та ін. з приводу протиправного відчуження майна профспілок.