ВР дозволила РФ і Словаччині перевозити ядерні матеріали територією України

Середа 20 квітня 2011 11:39
Автор: RBC.UA
Верховна Рада України в ході ранкового засідання ратифікувала угоду між Кабінетом міністрів України, урядом Російської Федерації і урядом Словацької Республіки про перевезення ядерних матеріалів між РФ та Словаччиною через територію України.

Верховна Рада України (ВР) в ході ранкового засідання ратифікувала угоду між Кабінетом міністрів України, урядом Російської Федерації і урядом Словацької Республіки про перевезення ядерних матеріалів між РФ та Словаччиною через територію України.

Відповідний урядовий законопроект за № 0205 від 11.03.2011 р. підтримали 260 народних депутатів.

Угода укладається строком на 10 років. У подальшому її дія автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна із сторін не повідомить по дипломатичних каналах депозитарію не менш ніж за 12 місяців до завершення чергового періоду дії даної угоди, про свій намір припинити її дію.

Згідно з основними положеннями документу, учасники забезпечують конфіденційність інформації про перевезення спеціальних вантажів і вживають заходів, що виключають її розголошення; перевезення спеціальних вантажів здійснюється залізничним транспортом; порядок оформлення дозвільних документів на транзит транспортів із спеціальними вантажами через територію України регулюється законодавством України.

Також учасники забезпечують безпеку перебування на території своєї держави варти (охорони) держав інших сторін, які здійснюють охорону транспортів зі спеціальними вантажами, їх розміщення, безперешкодне повернення з наявним озброєнням і спорядженням, використання охороною каналів зв'язку.

Відповідальність за втрату спеціальних вантажів несе сторона, під юрисдикцією якої перебуває конвой (охорона), який здійснював охорону транспортів зі спеціальними вантажами на момент їх втрати, а в тих випадках, коли спеціальні вантажі транспортувалися без охорони, то сторона, на території якої сталася втрата.

Нагадаємо, 14 березня у ВР був зареєстрований урядовий проект закону "Про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України, урядом Російської Федерації і урядом Словацької Республіки про перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією та Словацькою Республікою через територію України".

Раніше, 21 жовтня 2010 р. Росія, Україна і Словаччина у Братиславі підписали міжурядову угоду про перевезення ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію України.

Повідомлялося, що завдяки угоді буде створена міжнародно-правова база для здійснення перевезень ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію Україну. Зокрема, буде закладена правова основа для продовження безперебійних поставок російською компанією ВАТ "ТВЕЛ" ядерного палива для діючих і нових енергоблоків АЕС Словаччини.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся