ВР відправила Андрія Шевченка у відставку з посади голови комітету ВР з питань свободи слова та інформації
Верховна Рада (ВР) сьогодні, в ході ранкового пленарного засідання ухвалила проект постанови № 9698 від 13 січня 2012 р. ініційований народним депутатом від фракції Партії регіонів, заступником голови комітету ВР з питань свободи слова та інформації Оленою Бондаренко про відкликання Андрія Шевченка з посади голови комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації. "За" проголосували 245 народних депутатів.
В ході розгляду відповідного питання, Бондаренко заявила, що головуючий у комітеті з питань свободи слова та інформації повинен бути представником опозиції. "Є рішення більшості, більшості в комітеті і більшості в парламенті, що головуючий у комітеті повинен бути представником опозиції. Це офіційна заява. Ніхто з Партії регіонів на цю посаду не претендує", - сказала вона.
У свою чергу, Шевченко, виступаючи перед народними депутатами, заявив, що свою відставку сприймає спокійно. "Я вважаю, що в такій ситуації необхідна не тільки моя відставка, але і відставка всього комітету і відставка всього парламенту", - заявив Шевченко.
"Мені дуже шкода, що так виходить, тому що я не раз говорив про те, щоб на цій посаді був не просто опозиційний депутат, а й особисто Андрій Шевченко", - прокоментував подію спікер Володимир Литвин.
Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, після зняття з посади Шевченка, запропонував опозиції внести нову кандидатуру на цю посаду. "Я вам обіцяю, якщо БЮТБ сьогодні внесе нову кандидатуру на посаду голови комітету, ми її сьогодні і розглянемо", - заявив Єфремов.
У свою чергу, голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін заявив, що фракція вже визначилася з кандидатурою: "На превеликий жаль більшості - це Андрій Шевченко", - сказав Кожем'якін.
Зазначимо також, голова Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Володимир Макеєнко зазначив, що засідання регламентного комітету, посилаючись на необхідність якого, Андрій Шевченко заявляв про порушення процедури, проводитися не повинно було.
"Відповідно до регламенту ВР, статті 83 та частини 3 статті 7, голова комітету може бути відкликаний у будь-який час за рішенням ВР, за власною заявою та іншим причинам ... пропозицію щодо відставки ... можуть бути внесені головою ВР або відповідним комітету, тобто комітетом по свободі слова. Рішення комітету про відкликання глави приймаються на засіданні відповідного комітету, тобто регламентний комітет не має до цього ніякого відношення".
Нагадаємо, 12 січня заступник голови фракції БЮТБ у ВР Микола Томенко заявив, що опозиція в разі звільнення Шевченка з посади голови комітету ВР з питань свободи слова та інформації буде знову подавати його кандидатуру на цю посаду. "На засіданні фракції ми розглядали це питання. Фракція не має іншої кандидатури, окрім Андрія Шевченка... ми поважаємо точку зору Нашої України, але за регламентом Верховної Ради чітко передбачено, що кандидатуру на посаду голови комітету подає та ж фракція, від якої і був () призначений голова цього комітету", - пояснив Томенко.
Раніше Єфремов повідомив, що ПР не буде висувати кандидатуру на посаду голови комітету з питань свободи слова та інформації.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що шестеро народних депутатів, членів комітету від Партії регіонів і КПУ, висловили недовіру Шевченку.
Шевченко 1994 р. закінчив школу Аламіди (Каліфорнія, США), в 1996 р. - Національний університет "Києво-Могилянська академія" за спеціальностями "політологія" і "економіка", а 1999 р. - Інститут журналістики Київського національного університету ім.Т.Шевченка за фахом "теле- і міжнародна журналістика". З 1995 р. займався різноманітними проектами на телебаченні, зокрема, на "1+1", "5 каналі", "Новому каналі", НТКУ. З травня 2006 р. - народний депутат України від БЮТ. У Верховній Раді V скликання обіймав посаду голови Комітету з питань свободи слова та інформації. У парламенті VI скликання спочатку був першим заступник голови цього комітету, а з вересня 2010 р. - головою.