ua en ru

ВР скасувала ввізне мито на гречку до 1 червня 2011 р

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) на ранковому засіданні ухвалила за основу та в цілому законопроект, що скасовує ввізне мито на гречку до 1 червня 2011 р. 

Верховна Рада України (ВР) на ранковому засіданні ухвалила за основу та в цілому законопроект, що скасовує ввізне мито на гречку до 1 червня 2011 р. Відповідний проект закону (№ 8117 від 16.02.2011 р.) "Про внесення зміни до закону "Про митний тариф України" (щодо ставки на деякі зернові культури)", ініційованим фраціями ПР та БЮТБ, підтримали 260 народних депутатів.

Ухваленим законодавчим актом вносяться до Митного тарифу України зміни, спрямовані на встановлення до 1 червня 2011 р. на гречку, що класифікується за кодом 1008 10 00 00 УКТЗЕД, нульових пільгової і повної ставок ввізного мита замість діючих щодо неї митних ставок у 20%.

За словами голови комітету з питань податкової та митної політики В.Хомутинніка, це "дозволить врегулювати ситуацію на внутрішньому ринку, пов´язану з дефіцитом гречки, стабілізувавши ціну та внутрішній попит на цей вид крупи".

Нагадаємо, 1 березня комітет з питань податкової та митної політики розглянув та рекомендував Верховній Раді прийняти за основу та в цілому зазначений законопроект.

28 лютого ц.р. перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що перша партія гречки вартістю 14 грн / кг буде поставлена в Україні 20-22 березня. "Що стосується гречки, то підписано контракт на 20 тис. т. Вже цей продукт відпрацьовано. Якщо ми приймемо законопроект 8117 і 8116, то у роздріб ця гречка буде по 14 грн. 20-22 березня перша партія вже буде в Україні", - зазначив А.Клюєв.

Відзначимо, раніше Кабінет міністрів України дозволив Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міській держадміністрації регулювати (встановлювати) оптово-відпускні ціни на крупи гречані. Про це йдеться в опублікованій постанові Кабміну від 9 лютого 2011 р. № 168.

Кабмін також постановив, що граничний рівень рентабельності пакування продовольчих товарів, щодо яких запроваджено державне регулювання цін, без урахування вартості сировини має не перевищувати 10%.

Крім того, встановлено, що "суб'єкти господарювання, що провадять діяльність з оптової реалізації продовольчих товарів, у первинних документах під час визначення одиниці виміру господарської операції у вартісному виразі зазначають також розмір застосованої ними постачальницько-збутової надбавки".