ВР відмовилася встановити мораторій на експорт зерна з України

Середа 06 жовтня 2010 12:57
Автор: RBC.UA
Верховна Рада України відхилила проект постанови "Про встановлення мораторію на експорт зерна з України". Авторами постанови є народні депутати від фракції КПУ Петро Симоненко та Олександр Ткаченко.

Верховна Рада України відхилила проект постанови "Про встановлення мораторію на експорт зерна з України". Авторами постанови є народні депутати від фракції КПУ Петро Симоненко та Олександр Ткаченко.

Постановою передбачалося встановити до 1 січня 2011 р. мораторій на експорт зерна з України.

Відзначимо, 4 жовтня віце-прем'єр з питань агропромислового комплексу Віктор Слаута відзначив, що введення квот на експорт дозволить операторам внутрішнього ринку і пекарям закуповувати зерно за прийнятними цінами.

Напередодні прем'єр-міністр Микола Азаров повідомляв, що в Україні можливе квотування експорту зерна після перевірки його запасів. Він також повідомляв, що Агрофонд купує зерно по 1650 грн/т.

Проте 10 вересня ц.р. М.Азаров заявляв, що уряд України не планує введення будь-яких обмежувальних заходів на експорт зерна. Тоді він відзначав, що незважаючи на посуху, урожай зібраний достатній для того, щоб забезпечити експорт.

Нагадаємо, 30 серпня П.Симоненко та О.Ткаченко зареєстрували у ВР проект постанови від 30 серпня 2010 р. № 7060 про встановлення мораторію на експорт зерна з України.

Раніше, 25 серпня ц.р. міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що уряд поки не буде розглядати можливість введення квот на експорт зерна. "Тому що поки все спокійно", - сказав він.

На думку фахівців інвестиційної компанії Phoenix Capital, якщо Кабмін введе квоти на експорт зерна, світові ціни на пшеницю підвищаться з поточного рівня в 5,9 дол за бушель. Внутрішні українські ціни на зерно в цьому випадку будуть нижче 126,6 дол за тонну, що вище рівня 2009 р. -102,7 дол за тонну.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся