ВР відмовилася проводити годину питань до уряду через блокування трибуни

Народні депутати України відмовилися провести "годину питань до уряду, оскільки парламентська фракція БЮТ-Батьківщина (БЮТБ) заблокувала трибуну, чим порушила регламент Верховної Ради (ВР) України і дала право членам Кабміну не відповідати на питання депутатів.

Народні депутати України відмовилися провести "годину питань до уряду, оскільки парламентська фракція БЮТ-Батьківщина (БЮТБ) заблокувала трибуну, чим порушила регламент Верховної Ради (ВР) України і дала право членам Кабміну не відповідати на питання депутатів. Спікер ВР Володимир Литвин поставив на голосування питання продовження "години питань до уряду "незважаючи на обставини, що склалися". За відповідне рішення проголосували 22 народних депутати із 366, зареєстрованих у залі.

Сьогодні народні депутати повинні були заслухати ініційований БЮТБ звіт міністра МВС Анатолія Могильова про недопущення народних депутатів на судове засідання щодо "газової" справи проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко 11 жовтня 2011 р. Але заступник голови фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін заявив, що депутати його фракції не хочуть слухати Могильова з трибуни.

Зазначимо, в сесійній залі ВР були присутні всі члени уряду на чолі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

Після того, як члени Кабінету міністрів покинули зал ВР, депутати фракції БЮТБ розблокували трибуну.

Сьогоднішня ситуація пов'язана з подіями 11 жовтня, коли під час оголошення вироку Тимошенко міліція не пустила нікого з депутатів в будівлю Печерського райсуду. Тоді депутати БЮТ заявили, що вимагатимуть від Могильова розтлумачити дії міліції.

Нагадаємо, 23 вересня Литвин скасував годину запитань до уряду у Верховній Раді. При цьому він звинуватив уряд у порушенні законодавства. Литвин зазначив, що на розгляд парламентом урядових законопроектів приходять заступники міністрів, а на засіданнях комітетів присутні в кращому разі керівники департаментів. Депутати привітали рішення голови ВР. Пізніше Володимир Литвин направив лист до Кабінету міністрів з вимогою, щоб міністри представляли урядові проекти законів. Тоді Президент України Віктор Янукович вимагав від Азарова вжити заходів стосовно до тих міністрів, які були відсутні на минулому засіданні уряду.

Нагадаємо, депутати БЮТБ блокують трибуну ВР вже третій день поспіль. За словами лідера фракції БЮТБ Івана Кириленка, опозиція збирає підписи для саморозпуску ВР. Також Кириленко повідомив, що протягом найближчих пленарних днів БЮТівці справно приходити на початок пленарних засідань, "проголошувати одне і те ж", але при цьому продовжать роботу в залі.

18 жовтня Кожем'якін заявив, що фракція БЮТ зареєструє проект постанови, який передбачає розпуск парламенту і містить підписи опозиційних народних депутатів, які виступають за таке рішення. "Наша позиція сьогодні така: ця Верховна Рада Україні не потрібна... наша фракція буде перебувати біля цієї трибуни весь час, скільки ви (Володимир Михайлович) будете вести сьогодні засідання", - заявив Кожем'якін.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. 13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Тимошенко звинувачується в тому, що будучи Президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренка, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. Тимошенко заперечує свою провину, заявляючи, що Янукович сфабрикував судову справу, щоб змусити опозицію мовчати напередодні парламентських виборів наступного року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся