ua en ru

ВР схвалила відправку українських миротворців у Конго

Автор: RBC.UA
ВР погодилася відправити українських миротворців для участі в місії ООН по стабілізації в ДР Конго. Про це стало відомо за підсумками голосування в сесійній залі ВР. Зазначимо, відповідний законопроект №9604 від 19 грудня 2011 р. направив у ВР Президент України Віктор Янукович.

ВР погодилася відправити українських миротворців для участі в місії ООН по стабілізації в ДР Конго. Про це стало відомо за підсумками голосування в сесійній залі ВР. Зазначимо, відповідний законопроект №9604 від 19 грудня 2011 р. направив у ВР Президент України Віктор Янукович.

Згідно з законопроектом, фінансування витрат, пов'язаних із залученням миротворчого контингенту України до складу місії ООН по стабілізації в Демократичній Республіці Конго, здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету України з подальшим відшкодуванням цих витрат ООН.

Наголошується, що у зв'язку з рішенням Індії відкликати в липні 2010 р. дев'ять вертольотів зі складу миротворчого контингенту цієї країни, розгорнутого в МООНСДРК, перед секретаріатом ООН постало питання пошуку країни-контрибутора, здатної направити військові вертольоти в ДРК.

Враховуючи, що Україна має відповідні можливості, а також проведений в лютому 2010 р. вивід трьох українських вертольотів Мі-24 з Ліберії у відповідності з планом поетапного скорочення місії ООН у Ліберії, секретаріат ООН звернулася до України з проханням розглянути можливість направлення підрозділу бойових вертольотів до МООНСДРК.

Зазначимо, влада ДРК в травні ц.р. закликала ООН поступово вивести своїх миротворців, мотивуючи це тим, що ситуація з безпекою стала прийнятною майже у всіх частинах країни. На території ДРК в 1998 р. спалахнула кровопролитна Друга конголезька війна за участю 11 держав Африки, яка забрала життя до 4 млн осіб. Міжнародний контингент ООН присутній у країні з 1999 р. Після закінчення війни в сучасній ДРК залишаються різні повстанські групи. Вони грабують що належать уряду джерела корисних копалин на сході країни, а також займаються викраденнями і вбивствами мирних жителів. Поширена серед них і контрабанда золота. Крім того, серйозною проблемою в державі стали масові зґвалтування жінок. Було відзначено 8 тис. випадків в 2009 р., після чого міжнародні військові і поліцейські в ДРК стали супроводжувати жінок до найбільших ринків країни і назад.

Нагадаємо, у червні Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо продовження мандата миротворчих сил в Демократичній Республіці Конго ще на рік. Як повідомили представники СБ ООН, 19 тис. військовослужбовців все ще необхідні, щоб знижувати рівень насильства в країні. Вони уточнили, що миротворчий контингент також навчає місцеві сили безпеки.

Зазначимо, Україна має досить великий досвід миротворчої діяльності. В даний час українські військовослужбовці виконують завдання в Косово у складі місії ООН (2 офіцери), а також у складі багатонаціональних сил КФОР (125 осіб). Також 13 військових спостерігачів виконують завдання у складі місії ООН по стабілізації в Демократичній Республіці Конго, 10 українських військових спостерігачів виконують завдання в районі врегулювання наслідків конфлікту в Придністровському регіоні Республіки Молдова, 56 окремий вертолітний загін чисельністю 275 військовослужбовців виконує завдання у складі місії ООН у Ліберії. Військові спостерігачі ВСУ чисельністю 11 людей також виконують завдання у складі місії ООН у Судані, 10 офіцерів ВСУ виконують завдання у складі тренувальній місії НАТО в Іраку. Також 1 офіцер медичної служби (лікар-анестезіолог) проходить службу в госпіталі литовської групи з реконструкції провінції Гор в Афганістані. У листопаді ВР вирішила відправити українських миротворців в Кот-д'Івуар.