ВР не розглядатиме сьогодні проект закону про декриміналізацію

Народні депутати не розглядатимуть сьогодні проект закону про декриміналізацію економічних злочинів. Про це повідомив спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин. За його словами, таке рішення депутати прийняли під час погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.

Народні депутати не розглядатимуть сьогодні проект закону про декриміналізацію економічних злочинів. Про це повідомив спікер Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин. За його словами, таке рішення депутати прийняли під час погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.

"Під час погоджувальної ради лідери фракцій підтримали пропозиції депутатів БЮТБ, до яких приєдналася фракція НУ-НС, відкласти розгляд проекту закону № 9221 про декриміналізацію деяких економічних злочинів", - заявив Литвин.

Крім того, депутати 339 голосами проголосувала за розгляд питань порядку денного без закону про декриміналізацію. Після цього депутати БЮТБ розблокували трибуну.

Зазначимо, що раніше, під час перерви між засіданнями, депутати БЮТБ заблокували трибуну ВР. Після того, як спікер Литвин оголосив перерву в роботі парламенту на вимогу опозиційних фракцій з метою проведення погоджувальної ради, близько 30 депутатів БЮТБ заблокували президію, трибуну і входи для керівництва ВР.

Нагадаємо, що сьогодні після проведення "години питань" до уряду парламент повинен був розглянути у другому читанні проект закону про гуманізацію відповідальності в результаті правопорушень у сфері господарської діяльності, якою передбачається, згідно з рішенням профільного комітету, розгляд поправки щодо гуманізації статті 365 Кримінального кодексу України, за якою була засуджена Юлію Тимошенко.

Фракція БЮТБ зажадала, щоб парламент сьогодні не розглядав закон про декриміналізацію, оскільки не має голосів за поправку про декриміналізацію статті 365. Про це на брифінгу заявив перший заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв. "Ми не хочемо, щоб цей закон виносився сьогодні в зал, оскільки під нього немає голосів, немає голосів під конкретну поправку", - заявив Соболєв.

За його словами, вчора на засіданні профільний комітет проголосував за рекомендацію ВР прийняти поправку про декриміналізацію статті 365, але вже увечері надійшла інформація, що більшість не буде голосувати за цю поправку".

За словами Соболєва, відповідний закон потрібно буде вносити в парламент, коли більшість погодиться за нього проголосувати. Саме тому БЮТБ заблокував трибуну.

У свою чергу голова комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор Швець повідомив, що опозиція сподівається на прийняття закону про декриміналізацію і звільнення Тимошенко протягом п'яти днів після підписання закону Президентом.

"Якщо буде прийнятий закон про гуманізацію відповідальності, зокрема з поправкою про декриміналізацію ст. 365 КК, то Тимошенко повинна бути звільнена протягом п'яти днів після підписання закону Президентом", - сказав Швець.

В той же час він відзначив, що, незважаючи на те, що більшість членів комітету рекомендували парламенту прийняти поправку щодо декриміналізації ст. 365 КК, але тепер більшість у парламенті не готова голосувати за цю поправку.

Нагадаємо, 1 листопада депутати БЮТБ також заблокували трибуну ВР з вимогою розглянути закон про гуманізацію відповідальності в результаті правопорушень у сфері господарської діяльності, зокрема декриміналізувати статті 365 КК. Тоді під час погоджувальної ради лідери фракцій знайшли компроміс і домовилися розглянути закон про декриміналізацію в п'ятницю, 4 листопада, після чого трибуна ВР була розблокована.

Депутати фракції БЮТБ тричі блокували трибуну ВР і минулого тижня. За словами лідера фракції БЮТБ Івана Кириленка, опозиція збирає підписи для саморозпуску ВР. Також Кириленко повідомив, що протягом найближчих пленарних днів БЮТівці справно приходити на початок пленарних засідань, "проголошувати одне і те ж", але при цьому продовжать роботу в залі. 21 жовтня спікер ВР Литвин навіть відмінив "годину питань" до уряду через блокування трибуни ВР.

Зазначимо, 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект № 9221 від 27 вересня 2011 р., ініційований Президентом України Віктором Януковичем, про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності). У цьому законопроекті немає статті 365 Кримінального кодексу, за якою 11 жовтня екс-прем'єр-міністрові Тимошенко винесли вирок. В цілому законопроектом пропонується за скоєння злочинів у сфері господарської замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкції у вигляді штрафу. Що стосується, 365 ст. Кримінального кодексу, то у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про її декриміналізацію.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. 13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Тимошенко звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. Тимошенко заперечує свою провину, заявляючи, що Янукович сфабрикував судову справу, щоб змусити опозицію мовчати напередодні парламентських виборів наступного року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top