ua en ru

ВР ухвалила законопроект про пенсійну реформу

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 8 липня, ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№7455 від 13.12.2010 р.), розроблений Кабінетом міністрів України.

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 8 липня, прийняла у другому читанні та в цілому проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (№ 7455 від 13.12.2010 р.), розроблений Кабінетом міністрів України.

В ході вечірнього засідання законопроект підтримали 248 народних депутатів.

Закон про пенсійну реформу в Україні передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Крім того, документ передбачає збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.

Згідно з документом, право на пенсію за віком мають державні службовці - чоловіки 1955 р.н. і старше після досягнення такого віку: 60 років - якщо вони народилися до 31 грудня 1952 р.; 60 років 6 місяців - якщо вони народилися з 1 січня 1953 р. по 31 грудня 1953 р.; 61 рік - народилися з 1 січня 1954 р. по 31 грудня 1954 р.; 61 рік 6 місяців - народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Варто відзначити, що депутати підтримали поправку до законопроекту про пенсійну реформу щодо пенсій за вислугу років деяким категоріям військовослужбовців, проте відмовилися заохочувати додатковими пенсійними надбавками науковців.

Крім того, Верховна рада відмовилася підтримати поправку, запропоновану депутатом Арсенієм Яценюком, якою пропонувалося встановити пенсію для народних депутатів на рівні пенсії звичайних громадян. На сьогоднішній день в проекті пенсійної реформи передбачається розмір пенсії для парламентаріїв на рівні 15 тис. гривень (близько 1,3 тис. євро).

Законом, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до чинного законодавства, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Закон набирає чинності з 1 вересня 2011 р., крім абзацу десятого підпункту 7 та абзацу 116 підпункту 17 пункту 5 розділу ІІ цього закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 р.

Верховна Рада України (ВР) 7 липня розпочала розгляд у другому читанні проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Депутати прийняли рішення про продовження засідання парламенту до завершення розгляду всіх законопроектів. Рішення підтримали 228 народних депутатів.
За словами глави профільного комітету ВР Валерія Сушкевича, враховано 528 поправок з 1179 поданих депутатами.