ВР може дозволити РФ і Словаччині перевозити ядерні матеріали по території України

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект, який повинен дозволити перевезення ядерних матеріалів РФ і Словаччині по території України.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий законопроект, який повинен дозволити перевезення ядерних матеріалів РФ і Словаччині по території України.

Відповідний проект закону "Про ратифікацію угоди між Кабінетом міністрів України, урядом Російської Федерації і урядом Словацької Республіки про перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією та Словацькою Республікою через територію України" був зареєстрований під № 0205 від 11.03.2011 р. без пояснювальної записки і оригіналу угоди.

Угода укладається строком на 10 років. У подальшому її дія автоматично продовжується на наступні 10-річні періоди, якщо жодна із сторін не повідомить по дипломатичних каналах депозитарію не менш ніж за 12 місяців до завершення чергового періоду дії даної угоди, про свій намір припинити її дію.

Згідно з основними положеннями документу, учасники забезпечують конфіденційність інформації про перевезення спеціальних вантажів і вживають заходів, що виключають її розголошення; перевезення спеціальних вантажів здійснюється залізничним транспортом; порядок оформлення дозвільних документів на транзит транспортів із спеціальними вантажами через територію України регулюється законодавством України.

Також учасники забезпечують безпеку перебування на території своєї держави варти (охорони) держав інших сторін, які здійснюють охорону транспортів зі спеціальними вантажами, їх розміщення, безперешкодне повернення з наявним озброєнням і спорядженням, використання охороною каналів зв'язку.

Відповідальність за втрату спеціальних вантажів несе сторона, під юрисдикцією якої перебуває конвой (охорона), який здійснював охорону транспортів зі спеціальними вантажами на момент їх втрати, а в тих випадках, коли спеціальні вантажі транспортувалися без охорони, то сторона, на території якої сталася втрата.

Нагадаємо, 21 жовтня 2010 р. Росія, Україна і Словаччина у Братиславі підписали міжурядову угоду про перевезення ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію України.

Повідомлялося, що завдяки угоді буде створена міжнародно-правова база для здійснення перевезень ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію Україну. Зокрема, буде закладена правова основа для продовження безперебійних поставок російською компанією ВАТ "ТВЕЛ" ядерного палива для діючих і нових енергоблоків АЕС Словаччини.

Відзначимо також, що в червні 2010 р. Міністерство транспорту та зв'язку України розробило проект порядку здачі іспитів працівниками суб'єктів перевезення небезпечних вантажів. Документ встановлює вимоги до процедури перевірки знань працівника. У той же час дія документа не поширюється на процедури перевірки знань суб'єктів перевезення радіоактивних матеріалів та водіїв автотранспортних засобів, які здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся