ua en ru

ВР може звільнити імпорт нафти від сплати ПДВ до 2014 г

Автор: RBC.UA
У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 10662, що пропонує звільнити до 2014 р. імпорт нафти від сплати ПДВ.

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект № 10662, що пропонує звільнити до 2014 р. імпорт нафти від ПДВ. Про це йдеться в проекті закону ініційованого народними депутатами від Партії регіонів "Про внесення змін до статті 195 Податкового кодексу України (щодо закупівлі сировини для завантаження виробничих потужностей нафтопереробних заводів Україна)".

Законопроект опублікований на офіційному сайті ВР.

Документ пропонує в 2012 - 2013 рр. обкладати податком за нульовою ставкою ПДВ імпорт сирої нафти поставляється на заводи - виробники нафтопродуктів. Подальша реалізація, крім першого продажу, оподатковується за ставкою 20%.
Для цього пропонується внести відповідні доповнення до статей 195 Податкового кодексу України.

"До 2005 р. Українські нафтопереробні заводи сукупно переробляли 20 млн т нафти на рік. На сьогоднішній день працює лише Кременчуцький НПЗ із переробкою 150 тис.т на місяць. Регулярних поставок нафти на територію Україною на сьогоднішній день немає", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

На думку авторів документа, пільги дозволять відновити роботу НПЗ, а значить, дадуть робочі місця, відрахування до бюджету і валютні надходження від експорту нафтопродуктів.

Крім того, автори документа впевнені, що в результаті прийняття проекту закону буде відновлений баланс торговельних інтересів між імпортерами палива та виробниками нафтопродуктів, оскільки українські нафтопереробні заводи через власну технічну недосконалість не зможуть виробляти бензин і дизельне паливо стандарту Євро 5.

"Продукція вітчизняних нафтопереробних заводів здебільшого використовується в сільському господарстві. Це означає, що інтереси імпортерів нафтопродуктів порушені не будуть, так як основна частина імпортних нафтопродуктів підпадає під стандарт Євро 5 і реалізується через АЗС", - вважають автори законопроекту.

Нагадаємо, 13 червня ц.р. міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявив, що Міненерговугілля і Мінекономрозвитку спільно працюють над питанням запуску нафтопереробних заводів і ніяких розбіжностей у питанні обмеження імпорту нафтопродуктів між міністерствами немає.

"У нас спільна позиція з Мінекономрозвитку. У нас немає розбіжностей. Тому що... імпорт, який у нас є, він перевищив критичну межу, і ми працюємо над питанням запуску нафтопереробних заводів. Це непросте питання. Але ми простраиваем спільну позицію", - Бойко.

Нагадаємо, поставки нафти на нафтопереробні заводи (НПЗ) України в січні-квітні 2012 р. порівняно з відповідним періодом 2011 р. скоротиться на 27,2% до 1 млн 878 тис. т. Поставки російської нафти на НПЗ України скоротилися в січні-квітні 2012 р. на 53,2% - до 724,8 тис. т. Випуск бензину в Україні в січні-квітні 2012 р. скоротився на 19% - до 746,4 тис. тонн, дизельного палива - на 33% - до 592,5 тис. т, мазуту - на 38,1% - до 447,2 тис. т. Переробка нафтової сировини зменшилась на 30,8% - до 2 млн 48 тис. т.

В Україні знаходяться шість НПЗ і один газопереробний завод: Кременчуцький НПЗ (ПАТ "Укртатнафта", Полтавська обл., Підконтрольний групі "Приват" Ігоря Коломойського), Лисичанський НПЗ (ПрАТ "ЛІНІК", Луганська обл., Належить ТНК-ВР), Одеський НПЗ (ПАТ "Лукойл-Одеський НПЗ"), ​​Дрогобицький НПЗ (НПК "Галичина", Львівська обл.), Надвірнянський НПЗ (ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", Івано-Франківська обл.), Херсонський НПЗ і Шебелинський ГПЗ (ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз Україна", Харківська обл.).

На даний час з них в роботі знаходяться лише Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ, інші підприємства зупинені через збитковість.

Варто також відзначити, що в Україні 27 травня набув чинності закон про плаваючий акциз на паливо.