ua en ru

Протести перед Українським домом: Опозиція пообіцяла не ставити намети, "Беркут" залишив площу

Автор: RBC.UA
"Беркут" залишив площу перед Українським домом в обмін на обіцянки опозиції не ставити намети. Таке рішення озвучив лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Беркут" залишив площу перед Українським домом в обмін на обіцянки опозиції не ставити намети. Таке рішення озвучив лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми їм сказали, що не поставимо намети, а вони забралися звідси. Що буде завтра я не знаю", - сказав Яценюк.

"Беркут" розташувався перед центральним входом. Зліва від Українського дому знаходиться ще один загін "Беркута".

Відзначимо, на площі перед Українським домом є дизель-генератор і виставляються колонки.

Раніше голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Верховній Раді Андрій Кожем'якін заявляв, що депутати постараються не допустити зіткнень між бійцями "Беркута" і мітингувальниками.

Відповідаючи на питання, чи мають намір вони завтра дочекатися прес-конференцію Президента України Віктора Януковича, яка має відбутися в Українському домі, Кожем'якін зазначив: "Можливу прес-конференцію. Президент може не прийти через мітинг".

Як повідомлялося, в 21:20 до Українського дому приїхав автобус з бійцями "Беркута". Поява представників спец-служб спровокувала мітингувальників. "Беркут" спробував підійти до будівлі Українського дому, мітингувальники били їх флагштоками по шоломам, оточили і почали штовхати, бійці не відповідали. Правоохоронці, рухаючись щільним ланцюгом, відштовхували протестувальників. Мітингувальників від міліції відганяли депутати.

Як заявили РБК-Україна в прес-службі ГУ МВС України в Києві, зіткнення демонстрантів проти мовного законопроекту і представників "Беркута" відбулося через несанкціоновані спроби мітингувальників поставити намети.

Раніше повідомлялося, що біля Українського дому близько двох сотень людей мітингують на захист української мови. Протестувальники тримають прапори "БЮТ-Батьківщини", партії "Свобода", плакати "Всі на захист України". У центрі мітингу знаходяться депутати, які раніше оголосили про голодування.

Протести перед Українським домом: Опозиція пообіцяла не ставити намети, "Беркут" залишив площу

Зазначимо, лідер об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк назвав ухвалення закону про мови "шулерством". За його словами, голосування не проходило конституційним чином, і Президент Янукович не має права підписувати цей закон. "У випадку, якщо Президент Янукович підписує цей так званий акт, він - співучасник конституційного злочину і повинен нести кримінальну відповідальність разом з тими так званим народними депутатами, які сьогодні ... неконституційним чином намагалися протягнути цей закон", - вважає Яценюк.

Нагадаємо, що сьогодні, Верховна Рада України прийняли в другому читанні і в цілому як закон законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики".

Законом збережений конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому, на території Україні гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесено російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька. Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менш 10% громадян, що населяють певну територію за даними перепису.

Законопроект № 9073 у першому читанні був прийнятий 5 червня ц.р. Пізніше опозиція подала до Вищого адміністративного суду України позов з приводу голосування за мовний законопроект. Як зазначив один з позивачів, депутат Юрій Одарченко, за проект голосувало на 60 депутатів менше, ніж цього вимагає Конституція, що сам порядок розгляду проекту був серйозно порушений, а пропозицію комітету про прийняття за основу проекту закону сфальсифіковано. Однак позов був визнаний таким, що не підлягає розгляду в адміністративних судах України.

У відкритті провадження було відмовлено і повторному позову, який подали депутати, зазначивши в цей раз на правомірності розгляду Вищим адміністративним судом цього питання.
У березні ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, что Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови - українською та російською.

Відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.