ua en ru

Поблизу Соломонових островів стався землетрус магнітудою 6,9

Автор: RBC.UA
Поблизу Соломонових островів в південно-західній частині Тихого океану 23 квітня стався землетрус магнітудою 6,9.

Поблизу Соломонових островів в південно-західній частині Тихого океану 23 квітня стався землетрус магнітудою 6,9, передає РБК.

За даними Національної геологічної служби США, його епіцентр знаходився на відстані 76 км на захід від міста Кира-Кіра, о.Сан-Крістобаль. Епіцентр землетрусу розташовувався на глибині 81,6 км.

За інформацією Тихоокеанського центру попередження цунамі (Гавайські острови, США), загрози цунамі немає. Даних про жертви і руйнування не надходило.

Нагадаємо, 7 березня ц.р. поблизу Соломонових островів стався землетрус магнітудою 6,6. За даними Національної геологічної служби США, його епіцентр знаходився на відстані 133 км на південний схід від міста Хоніара - столиці острівної держави. Епіцентр землетрусу розташовувався на глибині 30,8 км.

Раніше, 8 лютого ц.р. землетрус магнітудою 6,2 стався поблизу Соломонових островів у Тихому океані. За даними Національної геологічної служби США, його епіцентр знаходився на відстані 110 км на південний-захід від м. Арава. Епіцентр землетрусу розташовувався на глибині 413,9 км.

Магнітуда підземних поштовхів на Соломонових островів доходила до 7,2. У січні 2010 р. вони спровокували появу цунамі з висотою хвиль до 2,5 метрів. Тоді в загальній складності без даху над головою залишилося близько тисячі осіб.

Відзначимо, Соломонові острови розташовані в сейсмічно небезпечному регіоні, де часто відбуваються землетруси. Це пов'язано з тим, що острови розташовані над великим підводним плато, по краях якого проходять глибоководні "жолоби", пов'язані з поясом вулканічних гір, що оточують океан. Усередині тихоокеанського Вогняного кільця завдовжки більше 40 тис. км часто відбуваються землетруси і виверження вулканів, у тому числі підводні.

Нагадаємо, землетрус 11 березня 2011 магнітудою 9,0 і цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії. Близько 14 тис. людей стали жертвами, десятки тисяч громадян Японії втратили свої будинки. У країні повністю зруйновано більше 61,1 тис. будинків, понад 200 тис. будівель пошкоджено. Землетрус вивело з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декільком вибухів і витік радіації з електростанції.