ua en ru

Біля четвертого енергоблоку АЕС "Фукусіма-1" в Японії прогримів потужний вибух

Автор: RBC.UA
Біля четвертого енергоблоку аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1" в Японії прогримів потужний вибух, повідомляє РБК з посиланням на Associated Press. 

Біля четвертого енергоблоку аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1" в Японії прогримів потужний вибух, повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.

За повідомленням оператора АЕС - компанії ТЕРСО, вибух прогримів в той момент, коли біля електростанції працювали дистанційно керовані бульдозери, які прибирали уламки. Передбачається, що один з бульдозерів міг пошкодити газовий балон, внаслідок чого і стався вибух.

За офіційною інформацією, в результаті інциденту ніхто не постраждав. Рівень радіації в районі АЕС не підвищувався.

Відзначимо, що 30 травня 2011 р. через сильні дощі в районі АЭС "Фукусима-1" в нижніх приміщеннях аварійної станції помітно підвищився рівень радіоактивної води. Як відзначають в ТЕПСО, дощі, що продовжуються вже майже дві доби, призвели до підвищення рівня води в 1-му реакторі на 20 сантиметрів.

Не менш тривожна ситуація складається також в будівлях 3-го реактора. Всього в турбінних залах і технічних колодязях цих реакторів, а також 4-го енергоблока накопичилося близько 85 тисяч т небезпечної рідини.

Зараз оператор станції робить все можливе для скорочення витоку радіоактивної води і найближчим часом готується до запуску більш надійної системи охолоджування. Сильні зливи стали продовженням тайфуну «Сонгда», що обрушився в кінці минулого тижня на острів Хонсю.

Нагадаємо, що 11 березня 2011 р. в Японії стався землетрус магнітудою 9. Підземні поштовхи і потужні цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних регінів країни і вивели із ладу систему охолодження реакторів на «Фукусіма-1», що призвело до пожежі та вибухів і вітоку радіації. За офіційними даними жертвами стихії стали 15 тис. 57 чоловік.

Відразу після після інциденту голова ради директорів японської компанії заявив про неминучість ліквідації чотирьох (з шести) аварійних енергоблоків АЭС. Експерти оцінили вартість ліквідації, яка може зайняти до 30 років, в 12 млрд дол.