ВООЗ прогнозує в 2012 році можливість зростання захворюваності на кір в Україні

Представництво Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні допускає зростання захворюваності на кір в Україні в 2012 р., передає радіо "Свобода".

Представництво Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні допускає зростання захворюваності на кір в Україні в 2012 р., передає радіо "Свобода".

У країнах Європи вже спостерігається зростання захворювання на кір, заявив заступник голови представництва ВООЗ Ігор Поканевич. Він зазначив, що зростання захворюваності пов'язано із циклічністю кору, що активізується приблизно раз на 6 років.

Поканевич повідомив, що європейські країни вживають зараз заходів для зниження захворюваності, зокрема доводять рівень вакцинації населення від кору до 95%.

В Україні вже закупили необхідну кількість вакцин, заявив головний фахівець Управління громадського здоров'я й санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ Сергій Платов. "На сьогоднішній день ми закупили близько мільйона доз проти кору-паратиту-краснухи. Ту кількість вакцин, яку потрібно, ми забезпечили", - зазначив він.

Ці вакцини бельгійського виробництва використовують у багатьох європейських країнах, і це підтверджує їх високу якість, зауважив Платов.

Нагадаємо, за данними ВООЗ в Європі знову розповсюджується епідемія кору. Станом на 20 вересня 2011 р. 40 з 53 держав-членів в європейському регіоні ВООЗ повідомили Європейське регіональне бюро ВООЗ про 26,25 тис. підтверджених випадків кору за період з січня по липень 2011 р., що означає зростання захворюваності на 276% порівняно з аналогічним періодом 2007 року.

Найбільша кількість випадків була зареєстрована у Франції - за перші шість місяців року було зареєстровано 14,25 тис. випадків кору. З усіх випадків захворювання в регіоні 11 випадків закінчилися смертельним результатом

Директор регіонального бюро ВООЗ по Європі Жужанна Якаб охарактеризувала поширення захворювання як "регіональну епідемію".

Крім того, великий спалах захворювання зареєстрований в Африканському регіоні, а саме в Демократичній Республіці Конго, Нігерії, Замбії й Ефіопії. Бюро ВООЗ в Демократичній Республіці Конго повідомило про більш ніж 1 тис. 100 випадків смерті від кору в 2011 р.

За даними Міністерства охорони здоров'я, цього року в Україні спостерігається низький рівень захворюваності на кір: зареєстровано 134 випадки, при цьому 93% з них - у Західній Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top