Війська Судану ліквідували лідерів дарфурських повстанців

Неділя 25 грудня 2011 14:58
Автор: RBC.UA
Влада Судану оголосила про знищення Халіля Ібрагіма, лідера "Руху за справедливість і рівність", одного з повстанських рухів Дарфура, передає Associated Press.

Влада Судану оголосила про знищення Халіля Ібрагіма, лідера "Руху за справедливість і рівність", одного з повстанських рухів Дарфура, передає Associated Press.

Разом з Ібрагімом були знищені і інші керівники руху бунтівників.

"Нашим збройним силам вдалося усунути Ібрагіма. Він був убитий разом з низкою інших високопоставлених членів руху", - сказав представник армії Судану.

Операція була проведена суданським військами в місті Банда (штат Північний Кордофан), розташованому приблизно за 700 км на захід від столиці країни.

Влітку цього року "Рух за справедливість і рівність", один з найбільш добре укомплектованих повстанських рухів в регіоні, відмовився приєднуватися до перемир'я, яке влада Судану уклала з низкою дарфурських угруповань. У четвер, 22 грудня, загони руху почали наступ на столицю Судану Хартумі з метою повалити уряд країни.

Дарфур - регіон на заході Судану, в якому в 2003 р. почався збройний конфлікт між негритянскими і арабськими племенами. Суданський уряд підтримав арабів, а Чад - неарабское населення Дарфура. За різними даними, бойові дії забрали життя 200-400 тис. осіб.

Після того, як минулого тижня Південний Судан офіційно став незалежним від держави Судан зі столицею в Хартумі, посилилися чутки про можливу втрату Дарфура суданською владою.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся