Війська лівійських повстанців підійшли до міста Завайя

Повстанці в західній Лівії стверджують, що просунулися вперед і зараз перебувають в 10 кілометрах від міста Завайя, передає BBC.

Повстанці в західній Лівії стверджують, що просунулися вперед і зараз перебувають в 10 кілометрах від міста Завайя, передає BBC.

Цьому передував 6-годинний бій з урядовими військами. В результаті місто Гальяно було "звільнене" від військ Кадаффі,  повідомив генерал Салах Мітук, глава військової ради міста.

Повстанці відкинули війська Кадаффі на 7 кілометрів від їхніх колишніх позицій. Лінія фронту перемістилася до села Бір Шуайб. Бунтівники сподіваються захопити місто Завайя, через яке проходить стратегічно важлива прибережна дорога.

Завайя, розташоване в 56 кілометрах на захід від Тріполі, є рідним містом для багатьох повстанців, які борються на західному фронті. З березня 2011 року тут відбулися два повстання проти Каддафі, але місто залишилося у владі уряду країни разом з НПЗ і гаванню на березі Середземного моря.

Відзначимо, 11 серпня, в столиці Швеції Стокгольмі кілька людей увірвалися в лівійське посольство. Невідомі протестуючі проти режиму Муаммарра Каддафі в Лівії, увірвалися в посольство цієї країни в Стокгольмі і стали зривати зі стін портрети лівійського лідера та встановлювати прапори лівійських повстанців. У травні 2011 р. Швеція вислала з країни двох останніх лівійських дипломатів, звинувативши їх в "неналежних діях". Ще до початку воєнних дій міжнародної коаліції в Лівії міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що відмовляє представництву офіційного Тріполі у Швеції в легітимності.

На початку місяця уряд лівійських повстанців у повному складі відправили у відставку. Таке рішення прийняв голова Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдель Джаліль. Він доручив зібрати новий уряд Махмуду Джібрілю, який фактично є прем'єр-міністром повстанців. Багато експертів вважають, що причиною такого рішення стало вбивство головнокомандуючого збройними силами повстанців генерала Абделя Фаттах Юнеса, що сталося за нез'ясованих обставинах два тижні тому. До переходу на бік повстанців Юніс був главою МВС Лівії.

На тлі цих подій канадська влада наказала всім лівійським дипломатам терміново покинути країну.

В лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, що розколола країну на два табори - контрольований прихильниками Каддафі захід і схід, де верх взяла опозиція. 17 березня 2011р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій забороняла літакам армії лівійського уряду літати над країною.

Потім у лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала наносити авіаудари по військовим і промисловим об'єктам, що перебувають під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся