ua en ru

Волошин: Українським найманцям, воюючим за Каддафі, загрожує строк від 5 до 10 років

Автор: RBC.UA
У разі підтвердження інформації про участь українських найманців у збройних зіткненнях в Лівії, які нібито воюють на боці лідера країни Муаммара Каддафі, ці люди будуть відповідним чином передані у відповідні органи і покарані. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Волошин.

У разі підтвердження інформації про участь українських найманців у збройних зіткненнях в Лівії, які нібито воюють на боці лідера країни Муаммара Каддафі, ці люди будуть відповідним чином передані у відповідні органи і покарані. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олег Волошин.

Волошин уточнив, що це офіційно заборонено українським законодавством і карається ув'язненням на строк від 5 до 10 років.

За словами Волошина, ці люди "будуть відповідним чином передані у відповідні органи і будуть покарані". У той же час дипломат відзначив, що "качка" про українських найманців з'явилася в ЗМІ в лютому 2011 р., але досі ніхто не підтвердив цю інформацію.

Як повідомив директор департаменту, МЗС України перевіряє інформацію про участь українських найманців у подіях в Лівії. "Все, що стосується громадянина Україна - і в цьому випадку громадян України, - не може нас не хвилювати", - пояснив він.

У лівійській столиці Тріполі на сьогоднішній день перебувають 13 громадян України, які виявили бажання покинути це місто, але поки не мають можливості цього зробити, додав Волошин. За його словами, ці громадяни перебувають в "відносно безпечних місцях". Судно, яке має їх перевезти, не може зайти в порт, де могло б здійснити посадку українців на борт.

Нагадаємо, з лютого 2011 р. в Лівії триває громадянська війна, в яку втрутилось НАТО. З 20 серпня 2011 р. сторони ведуть бої за столицю держави Тріполі.

В ніч на 22 серпня загони опозиції увійшли в лівійську столицю Тріполі, в місті тривають запеклі бої. Прихильники Каддафі зазнають поразки. Тим часом стало відомо, що син Каддафі Саїф аль-Іслам втік від повстанців. Про його арешт повідомляли в ніч з неділі на понеділок. А згодом Сеіф аль-Іслам несподівано з'явився в готелі "Ріксор", де живуть акредитовані в Тріполі іноземні журналісти. Він повідомив, що операція бунтівників в столиці Лівії близька до провалу, а весь лівійський народ підтримує Каддафі. Де знаходиться сам Каддафі невідомо. За деякими даними, полковник все ще перебуває у своїй резиденції в Баб-аль-Азіза.

Серію авіаударів по ній завдали цієї ночі літаки НАТО.

Відомо, що в ряді лівійських посольств вже змінили державний прапор на прапор повстанців. Зелений стяг Великої Соціалістичної Народної Лівійської Арабської Джамагирії на триколірний прапор змінили над посольством Лівії в Україні. Посольство в Мінську повелося аналогічно.

Нагадаємо, масові акції протесту в Лівії почалися 15 лютого 2011 р. на хвилі панарабської революції. Влада країни спробувала силою придушити виступи опозиції, але вони переросли у повстання, на бік опозиції перейшли загони армії і поліції, ряд високопоставлених чиновників. Захід різко засудив застосування силами Каддафі авіації та артилерії проти опозиції. Після того як заколотникам вдалося взяти під свій контроль кілька великих міст, 26 лютого в Бенгазі було оголошено про створення тимчасового лівійського уряду.

17 березня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію № 1973, що вводила заборону на всі польоти над Лівією і відкривала можливості для іноземного військового втручання. Розпочалася військова операція коаліційних сил за участю США, Франції, Великобританії, Іспанії, Італії, Катара.

Понад шість місяців війська Каддафі тримали оборону. Але ситуацію змінив несподівано успішний штурм Тріполі. У ніч на 22 серпня вони захопили більшість районів столиці, повідомили про арешт синів Каддафі та підготовці про їх передачу в Гаазький суд.