ua en ru

Військовий трибунал засудив екс-Президента Тунісу ще до 20 років в'язниці

Автор: RBC.UA
Військовий трибунал в Тунісі заочно засудив екс-президента Зіна аль-Абідін Бен Алі до 20 років тюремного ув'язнення за звинуваченням в розпалюванні заворушень та співучасті у вбивствах демонстрантів.

Військовий трибунал в Тунісі заочно засудив екс-президента Зіна аль-Абідін Бен Алі до 20 років тюремного ув'язнення за звинуваченням в розпалюванні заворушень та співучасті у вбивствах демонстрантів, повідомляє ВВС.

Військовий трибунал розглянув справу про загибель чотирьох молодих людей в туніському місті Уарданін в січні 2011 р. Вони отримали смертельні вогнепальні поранення під час вуличних заворушень. Екс-президента засудили за "підбурювання до заворушень, вбивства і мародерства".

Як повідомляє Euronews, цей вирок Бен Алі оголошено напередодні вердикту іншого військового трибуналу в місті Кефе у так званій "справі мучеників Тали і Кассеріна", за яким екс-Президент звинувачується в співучасті у вбивстві 22 демонстрантів під час акцій протесту. Прокурор вимагає засудити Бен Алі до страти.

Зараз Бен Алі перебуває в Саудівській Аравії, куди він утік у січні 2011 р. після "жасминової революції". На батьківщині він заочно засуджений вже до 66 років в'язниці - зокрема, за звинуваченнями в розкраданні грошей, незаконному обігу наркотиків і зловживанні державним майном. На запити Тунісу про видачу Бен Алі Саудівська Аравія не відповідає.

Нагадаємо, 20 червня 2011 р. суд засудив екс-Президента і його дружину до 35 років в'язниці і штрафу 65 млн. дол. за розкрадання і привласнення крупної суми готівки і ювелірних прикрас. У листопаді 2011 р. Бен Алі засудили до 5 років позбавлення волі у справі про тортури над офіцерами туніської армії, що брали участь у спробі державного перевороту в 1991 р.

Бен Алі став першим лідером, скинутим під час так званої арабської весни. Проте в ході повстання він встиг втекти з країни, заодно прихопивши з собою чимало цінностей з Центрального банку Тунісу.

Революція в Тунісі спалахнула в кінці 2010 р., а іскрою стало самогубство торговця овочами Мохамеда Буазізі, який вчинив самоспалення на знак протесту проти політики влади. Його смерть вивела на вулиці натовп людей, що в результаті змусило бігти з країни Президента, який правив Тунісом протягом 23 років. Згодом народні протести почалися в Єгипті, Лівії, Ємені, Сирії і Бахрейні. В Єгипті та Лівії вони закінчилися зміною влади, в Ємені та Сирії протистояння влади і опозиції триває.

Дев'ять місяців потому після "жасминової революції" і повалення Президента 23 жовтня в Тунісі пройшли перші вільні вибори. В кінці жовтня на парламентських виборах перемогла ісламістська партія "Еннахда".