ua en ru

Військова рада Єгипту доручила колишньому прем'єрові країни сформувати новий уряд

Автор: RBC.UA
Глава правлячої Вищої ради збройних сил (ВРЗС) Єгипту Мохаммед Хусейн Тантаві доручив колишньому прем'єр-міністрові країни Камалю аль-Ганзурі сформувати новий уряд. Про це повідомляє ВВС з посиланням на місцеві ЗМІ.

Глава правлячої Вищої ради збройних сил (ВРЗС) Єгипту Мохаммед Хусейн Тантаві доручив колишньому прем'єр-міністрові країни Камалю аль-Ганзурі сформувати новий уряд. Про це повідомляє ВВС з посиланням на місцеві ЗМІ.

Згідно з повідомленням, аль-Ганзурі на зустрічі з Тантаві дав згоду очолити кабінет національного порятунку.

Зазначимо, аль-Ганзурі, якому зараз 78 років, займав пост прем'єр-міністра Єгипту в період з 1996 по 1999 рр. Він був зміщений з посади указом колишнього Президента Хосні Мубарака, і поміщений під домашній арешт.

Нагадаємо, колишній уряд Єгипту на чолі з Ісамом Шарафом минулої неділі подав у відставку через посилені народні протести. Раніше телеканал Al-Jazeera з посиланням на джерело у військових колах повідомляв, що Верховна рада збройних сил Єгипту звернулася до лідера єгипетської опозиції, екс-голови Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммеда Ель-Барадеї з проханням стати новим прем'єр-міністром країни і створити під своїм керівництвом новий уряд.

У своєму зверненні до нації 22 листопада глава Тантаві повідомив, що прийняв відставку уряду Шарафа, який втратив довіру більшості єгиптян, і доручив міністрам виконувати свої повноваження до формування нового кабінету. Крім того, Тантаві підкреслив, що військове керівництво передасть всі владні повноваження, якщо на референдумі за це висловиться більшість громадян, і відразу ж після проведення президентських виборів в середині 2012 р.

Нагадаємо, вже більше тижня у великих містах Єгипту проходять демонстрації, які не рідко які переростають у заворушення. Їх причина - недовіра громадян ВРЗС, яка керує країною після повалення Мубарака. Найбільш серйозний опір сили правопорядку зустрічають в центрі Каїра на площі Тахрір, яка в результаті лютневих подій стала символом "Арабської весни" в республіці. Повідомляється, що в результаті зіткнень демонстрантів з поліцією загинуло близько 40 людей, поранення отримали понад 2 тис. Уряд вже вибачився за те, що застосував силу проти демонстрантів. Зараз на площі Тахрір зберігається крихкий спокій, проте демонстрації не припиняються.

28 листопада ц.р. в Єгипті повинні пройти парламентські вибори. Незважаючи на заворушення, влада країни обіцяє провести вибори вчасно.

Зазначимо, Військова рада Єгипту прийняла закон про "політичну ізоляцію", згідно з якою чиновникам часів правління Мубарака, а також представникам Національно-демократичної партії, що правила при ньому, забороняється брати участь у парламентських виборах.

Цей крок спрямований на те, щоб "пом'якшити" гнів демонстрантів, присутніх на каїрській площі Тахрір, які вимагають "повернення революції в демократичний русло" і швидкої передачі влади з рук військових уряду. На заборону участі колишніх членів нині розпущеної Національної демократичної партії в голосуванні наполягали "Брати-мусульмани" - найбільша опозиційна група при Мубараку.

Єгипет став другою країною, де стався переворот в час так званої "арабської весни". Під тиском населення екс-президент країни Мубарак 11 лютого 2011 р. пішов у відставку. Однак демонстранти практично відразу звинуватили нову владу в перевищенні повноважень, а саме у використанні військових трибуналів замість звичайних судів.

Суд над Мубараком був відкладений до 28 грудня. Затримка викликана тим, що поки ще залишається невирішеним питання про заміну суддів після того, як на них надійшли скарги від адвокатів, які представляють інтереси сімей загиблих в ході народного повстання в Єгипті. Мубарака і декількох його помічників звинувачують у причетності до вбивства демонстрантів, а двох синів колишнього Президента звинувачують у корупції.