ru ua

Vodafone запропонував Україні "безвізовий" зв'язок

Vodafone запропонував Україні "безвізовий" зв'язок Vodafone намагається зробити перебування українців в Європі більш комфортним
Компанія "МТС Україна" представила перші тарифи під брендом Vodafone. Оцінити їх по достоїнству поки що зможуть лише жителі кількох великих міст і ті, хто часто їздить в Європу. Компанії залишилося повністю розгорнути мережу 3G, щоб нові тарифи були доступні по всій країні.

Компанія "МТС Україна" представила перші тарифи під брендом Vodafone. Оцінити їх по достоїнству поки що зможуть лише жителі кількох великих міст і ті, хто часто їздить в Європу. Компанії залишилося повністю розгорнути мережу 3G, щоб нові тарифи були доступні по всій країні.

Приманка для туристів

Головна особливість тарифів "Vodafone Україна" - дешеві дзвінки та роумінг в Європі. Як уже повідомляло РБК-Україна, абонентам пропонується три тарифи: Red S, M Red і Red L з абонентською платою у 30, 50 і 90 гривень відповідно. Залежно від абонплати користувачеві нараховується 500 Мб, 2 Гб або 5 Гб інтернету і 30, 50 або 90 SMS і хвилин для дзвінків на всі мережі в Україні та Європі. Їх можна використовувати для дзвінків в Італію, Німеччину, Чехію, Іспанію, Португалію, Угорщину, Ірландію, Великобританію, Грецію, Нідерланди, на Мальту, в Албанію, Румунію, Туреччину та Польщу.

Якщо на момент зняття абонплати на рахунку абонента немає достатньої кількості коштів, знімається щоденна плата в 3, 5 або 9 гривень, а абоненту нараховується також по 3, 5 або 9 SMS і хвилин для дзвінків на день. Крім того, він отримує 100, 200 або 500 Мб інтернету на той же період.

У нових тарифах включена послуга "Роумінг, як вдома", за умовами якої дзвінки між українськими абонентами Vodafone і "МТС Україна" у роумінгу не тарифікуються. Як і вхідні дзвінки. При замовленні на місяць вартість послуги становить 90,150 і 270 гривень відповідно. Натомість абонент отримує 500 Мб, 2 Гб і 5 Гб інтернету відповідно. Також надається по 30, 50 і 90 хвилин для дзвінків на будь-які мережі в Україну і на Vodafone в інші 62 країни, по стільки ж СМС.

Якщо абонент не зробив замовлення послуги, вона підключається автоматично, а її вартість становить 30 гривень в день. За ці гроші даються дзвінки в мережі Vodafone по 50 коп. в день. 500 Мб інтернету поза послуги "Роумінг, як вдома" коштуватимуть 10 гривень, SMS - по 50 коп., а дзвінки на номери інших українських операторів - по 10 гривень за хвилину.

Як вважає начальник департаменту тарифів і послуг "Vodafone Україна" Наталя Гаврик, це зручно, якщо абонент їде за кордон на кілька днів. Для порівняння, у "Київстару" теж є послуга "Вільний роумінг", але її вартість вища. Абонентам в Європі пропонується 15 хвилин вхідних і вихідних дзвінків за 60 гривень в день. За 45 гривень в день можна отримати 15 Мб інтернету, а 15 SMS обійдеться 22,50 гривень.

Керуючий партнер компанії E&C Анатолій Фроленков вважає, що принципи нової тарифної лінійки "Vodafone Україна" відповідають ринковим вимогам і очікуванням споживачів.

"Пропозиція по роумінгу є дійсно дуже цікавою. Гріх було б не скористатися можливостями, які дає Vodafone на міжнародному рівні, і не поборотися за гаманці тих небагатьох жителів України, які виїжджають за кордон", - заявив Фроленков.

За його оцінками, потенційна аудиторія тарифу - до 10% абонентів. Це ті мешканці України, які хоча б раз на рік виїжджають у Європу.

"Такі тарифи стануть суттєвим аргументом не купувати місцеву SIM-карту, а залишатися в мережі Vodafone", - зазначив Фроленков.

Справа за покриттям

Зростання ринку всередині країни буде забезпечуватися, в першу чергу, завдяки розвитку послуг передачі даних. Це ж буде основним фактором для абонента при виборі оператора. Тому, на думку Анатолія Фроленкова, перспективність і затребуваність тарифів Vodafone буде залежати від активності оператора в розгортанні мережі 3G. Поки що відчути всі переваги тарифів зможуть жителі Одеси, Мукачево Черновців і Ужгорода - ці міста повністю покриті мережею третього покоління.

Крім того, мобільний інтернет від "Vodafone Україна" доступний абонентам у 75 населених пунктах, прилеглих до цих міст.

На решті території країни послуги 3G надаються в мережі оператора-партнера "Трімоб". Угода не поширюється на тарифи, які виходять під брендом Vodafone. Тому в містах, де оператор ще не побудував власну мережу, послуги за новими тарифами будуть надаватися у форматі 2G.

Як розповів директор з маркетингу "Vodafone Україна" Олег Решетін, до кінця року планується покрити власною мережею усі великі міста країни.

"Це буде "килимове" покриття, ми встановимо в два рази більше базових станцій, ніж є зараз у нашого основного конкурента", - розповів він, натякаючи на покриття "Київстару".

Мережа "Vodafone Україна" розвивається по стандарту HSPA+, який дозволяє забезпечити швидкість завантаження даних до 43,2 Мбіт/сек., а віддачі - до 5,76 Мбіт/с.

За словами Решетіна, у нових тарифах компанія вперше відійшла від принципу регіонального зонування. Це принцип, який передбачає різні тарифи для жителів різних регіонів. Наприклад, якщо в регіоні більшість абонентів користуються послугами одного оператора, то інший оператор може конкурувати з усталеним лідером за рахунок більш низької ціни.

"Відхід від регіональних тарифів дає всі передумови для прогнозування того, що війну за регіони оператор буде вести акційними тарифами", - зазначив Анатолій Фроленков.

Традиційно найсильніші позиції у "МТС Україна" були в Криму і на сході країни. Тому анексія півострова і військові дії на Донбасі найбільше вдарили саме по його абонбазі. За підсумками 2014 року, оператор втратив 1,5 млн абонентів.

Зараз компанія намагається заповнити втрату. У звіті за другий квартал цього року говориться, що з початку року абонбаза оператора зросла на 0,4% - до 20,3 млн абонентів. З виводом бренду Vodafone абонбаза оператора може збільшитися більш істотно.

Відзначимо, що нові тарифи Vodafone не передбачають дешевих дзвінків у роумінгу в країнах СНД. Дзвінки з країн СНД в Україну і 15 країн Європи, де присутній Vodafone, тарифікуються по 30 грн/хв В інші країни - 50 грн/хв. Це означає, що абонентам, які їздять в Росію, Білорусь, Казахстан ще рано викидати свої SIM-картки з логотипом "МТС Україна". "Vodafone Україна" стане для них другою SIM-картою, що призведе до збільшення загальної абонентської бази оператора.