У Львові провели марш на честь 70-ї річниці створення дивізії СС "Галичина" (фото)
Близько двох тисяч людей взяли участь у параді, присвяченому 70-й річниці створення дивізії СС "Галичина" у неділю у Львові. Люди зібралися біля пам'ятника лідеру ОУН Степану Бандері. Вони несли два великих плакати, на одному було зображено фото вояків дивізії з її гербом і написом "За Україну билися до смерті" і плакат з портретами Максима Залізняка, Івана Сірка, Романа Шухевича і Павла Шандрука, внизу якого було написано: "Наша честь - наша вірність", повідомляє радіостанція "Свобода".
Марш пройшов центральними вулицями міста до площі перед пам'ятником Тарасу Шевченку.
Водночас традиційні організатори параду - рух "Автономний опір" - напередодні маршу поширили заяву про неучасть у марші у зв'язку з тим, що представники ВО "Свобода" "захопили офіційні зустрічі, групи і підписки "Автономного опору" в соціальних мережах і заявляють, що тепер акція відбудеться під їхнім керівництвом".
Читайте також: ВАСУ визнав воїнів ОУН та УПА учасниками боротьби за незалежність України
14-у гренадерську дивізію військ СС (Waffen SS) "Галичина" створила 1943 року на Західній Україні німецька окупаційна влада. Наприкінці війни з'єднання перейменували на 1-у Українську дивізію Української національної армії, бійці якої присягнули на вірність Україні. Після війни союзники розформували дивізію, проте, на відміну від інших підрозділів, сформованих з колишніх радянських громадян, військовослужбовці "Галичини" не були видані радянському уряду.
Після закінчення Другої світової війни протягом років лунали звинувачення у скоєнні воєнних злочинів вояками дивізії, зокрема проти поляків та євреїв. На вимогу Фонду Візенталя та деяких членів парламенту Канади у 1986 р. була створена урядова комісія, відома під назвою Комісія Дешена, яка мала розслідувати факти переховування воєнних злочинців у Канаді, серед них також і колишніх вояків дивізії. Після вивчення архівних матеріалів та допиту свідків комісія у своєму офіційному рішенні від 1987 р. визнала, що нема доказів скоєння злочинів дивізією "Галичина".
Читайте також: ВАСУ визнав незаконним присвоєння Шухевичу звання Героя України
За рішенням депутатів Львіської міської ради від 20 березня 2013 р. з 1 квітня близько 15 ветеранів дивізії, які проживають у Львові, вперше в історії України отримають від міста доплату до пенсії у розмірі тисячу гривень.