У Франції помер письменник, редактор Декларації прав людини Стефан Ессель

Середа 27 лютого 2013 16:17
Автор: RBC.UA
У Франції у віці 95 років помер письменник і учасник Руху опору Стефан Ессель.

У Франції у віці 95 років помер письменник і учасник Руху опору Стефан Ессель, передає ВВС.

Стефан Ессель народився в Німеччині в німецько-єврейській родині в 1917 р. Він емігрував до Парижа разом з батьками в 1924 р., а в 1939 р. отримав французьке громадянство. Під час Другої світової війни Ессель потрапив до концтабору "Бухенвальд". Після спроби втечі його перевели в "Дору-Міттельбау". При транспортуванні в наступний концтабір йому вдалося втекти до американських військових, які відправили його в Париж.

Після війни Ессель працював на дипломатичній службі. Представляв Францію у В'єтнамі, Алжирі, Китаї та ін Брав участь також у створенні Загальної декларації прав людини в якості редактора.

Читайте також: Помер учасник першого запису The Beatles Тоні Шерідан

Три роки тому він опублікував маніфест Time for Outrage ("Прокинься!"), Який, як вважається, надихнув організаторів руху "Окупуй Уолл-стріт". У своїй роботі Ессель говорить про необхідність ліквідувати нерівність між багатими і бідними шляхом "мирного ненасильницького повстання" проти фінансового капіталізму. Було продано кілька мільйонів брошур з цим маніфестом по всьому світу.

Спочатку було опубліковано всього вісім тисяч примірників, проте у результаті були продані мільйони копій. Сам Ессель пояснив, що хотів за допомогою цієї книги пробудити в сучасній французькій молоді той запал, який відчували діячі Руху Опору.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся