У Франції сьогодні обирають Президента (фото)У Франції в неділю, 22 квітня, стартував перший тур президентських виборів. Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 за місцевим часом (09:00 за київським часом). Голосування завершиться не раніше 18:00 і не пізн

У Франції в неділю, 22 квітня, стартував перший тур президентських виборів. Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 за місцевим часом (09:00 за київським часом). Голосування завершиться не раніше 18:00 і не пізніше 20:00 (21:00 за київським часом).  

У Франції в неділю, 22 квітня, стартував перший тур президентських виборів.

Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 за місцевим часом (09:00 за київським часом). Голосування завершиться не раніше 18:00 і не пізніше 20:00 (21:00 за київським часом).

У першому раунді виборів глави держави у Франції беруть участь 10 кандидатів. Крім діючого глави держави Ніколя Саркозі і його основного суперника Франсуа Олланда в гонці також беруть участь лідер "Національного фронту" Марін Ле Пен, кандидат від "Лівого фронту" Жан-Люк Меланшон, голова "Демократичного руху" Франсуа Байру, лідер партії "Європа Екологія - Зелені" Єва Жолі, голова партії "Вставай, Республіка" Ніколя Дюпон-Еньян, лідер вкрай лівої "Нової антикапіталістичної партії" Філіп Путу, голова троцькістської комуністичної партії "Робоча боротьба" Наталі Арто і засновник партії "Солідарність і прогрес" Жак Шемінад.

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, невелику перевагу має Олланд. Зокрема, за даними опитування інституту дослідження громадської думки BVA, проведеного для газети Parisien, за нього свої голоси в першому турі готові віддати 30% виборців. Саркозі може отримати 26,5%.

Що стосується інших кандидатів, то кандидат від ультраправих Ле Пен може зайняти третє місце з 17% голосів, представник "Лівого Фронту" Меланшон розташується за нею з результатом близько 15%. На п'ятому місці, як прогнозують соціологи, виявиться голова "Союзу за французьку демократію" центрист Байру.

У випадку, якщо перший тур не виявить переможця, новий глава держави буде обраний в ході другого туру, який відбудеться 6 травня. Наступний Президент П'ятої республіки буде обраний на п'ять років.

Вчора у Франції був "день тиші", агітація була заборонена. Напередодні "дня тиші" Саркозі провів останній мітинг перед першим туром президентських виборів. Глава держави закликав своїх прихильників мобілізуватися і вибрати "сильну Францію". Олланд підкреслив необхідність економічного зростання, а не суворих заходів економії для вирішення фінансових проблем країни.

Популярність Саркозі зараз знаходиться на дуже низькому рівні. Намагаючись заробити собі очки, він в останній місяць посилив антиіммігрантську риторику, виступивши за обмеження припливу іноземців, а також за скорочення для них соціальних пільг.

Однак експерти відзначають, що такі висловлювання йдуть чинному главі Франції тільки на шкоду, оскільки виборці розуміють, що політик робить це заради підвищення електоральної привабливості. До того ж лідер ультраправого Національного фронту" Марін Ле Пен в ході нинішньої кампанії практично відмовилася від висловів, направлених проти мігрантів, зосередившись на критиці поточної економічної ситуації в країні.

Нагадаємо, що головною передвиборною обіцянкою Саркозі є досягнення Францією бездефіцитного бюджету до 2016 р., в той час, як Олланд обіцяє підтримку рядовим французам, критикуючи чинного Президента за близькість до великого бізнесу.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся