У Франції радикальних ісламістів оголосили персонами нон грата

Історія "Тулузького стрілка" спонукала владу Франції вжити заходів проти радикальних ісламістів. Сьогодні Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив про заборону в'їзду в країну деяким заявленим гостям Ісламської конференції, що відбудеться в Парижі у квітні.

Історія "Тулузького стрілка" спонукала владу Франції вжити заходів проти радикальних ісламістів. Сьогодні Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив про заборону в'їзду в країну деяким заявленим гостям Ісламської конференції, що відбудеться в Парижі у квітні.

Саркозі попередив організаторів заходу з Союзу французьких ісламських організацій, що деяким гостям "не будуть раді у Франції", - повідомляє Reuters.

Крім того, Президент Франції особисто переговорив з еміром Катару з приводу одного з найпопулярніших серед мусульман-сунітів імама Юсуфа аль-Карадаві. Незважаючи на те, що священнослужитель має дипломатичний статус і йому не потрібна французька віза, керівники держав досягли домовленості про те, що аль-Карадаві, який живе у Катарі не намагатиметься потрапити на територію Франції. "Я вказав емірові Катару, що цю людину не вітатимуть на території Французької Республіки. Він не приїде", - пообіцяв Саркозі.

Єгипетський богослов Юсуф аль-Карадаві на запрошення влади Катару працював ректором катарського інституту релігії, в якому заснував і очолив відділ ісламських досліджень на факультеті педагогіки, потім працював деканом створеного ним факультету ісламських досліджень. Крім того, він є засновником і главою Центру досліджень сунни і біографії. Також очолює Міжнародний союз мусульманських теологів. аль-Карадаві вважається релігійним лідером єгипетського руху "Брати-мусульмани", він був активним прихильником авторів єгипетської і лівійської революцій і повстання в Сирії. Нещодавно імам закликав усіх мусульман встати на боротьбу з сирійськими властями, запропонувавши бойкотувати російські та китайські товари на тій підставі, що гроші, які використовуються для їх оплати, "перетворюються на зброю, що вбиває сирійців".

У 2008 р. аль-Карадаві відмовили у в'їзді до Великобританії через його схвалення дій терористів-смертників в Ізраїлі.
Заборона на в'їзд радикальних богословів став не першою мірою французької влади після подій в Тулузі. Раніше Саркозі закликав знаходити і притягати до відповідальності не тільки творців, а й відвідувачів екстремістських веб-сайтів в Інтернеті. За словами Президента Франції, такі люди заслуговують не меншого покарання, ніж відвідувачі сторінок з дитячою порнографією.

"Ті, хто користуються подібними сайтами, повинні сидіти у в'язниці. Правила, що застосовуються до педофілів, повинні ставитися і до тих, хто підтримує терористів", - заявив французький Президент в Страсбурзі.

Промова Саркозі в Страсбурзі прозвучала одразу після отримання звісток про ліквідацію в Тулузі Мохаммеда Мера, який вбив сімох людей.

Мера застрелили минулого четверга під час тривалої спецоперації в житловому кварталі Тулузи. 11 і 15 березня терорист розстріляв одного військовослужбовця в штатському в Тулузі і двох військових в Монтобані в 50 км від Тулузи. Пізніше бойовик скоїв напад на єврейський коледж в Тулузі, де відкрив стрілянину по учнях та їх батьках, чотири людини загинули. Після цієї атаки у Франції був введений вищий рівень терористичної загрози. Незабаром поліцейським вдалося вийти на слід злочинця, заблокувати його в житловому будинку і ліквідувати.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top