ua en ru

У Франції скасовано 75-відсотковий податок для багатих громадян, - рішення Конституційного суду

Автор: RBC.UA
Конституційний суд Франції ухвалив рішення скасувати безпрецедентно високу податкову ставку на доходи понад 1 млн євро. Вища судова інстанція республіки визнала ставку надмірно завищеною. Підвищення податків для "надбагатих" було однією з головних ініціатив Президента-соціаліста Франсуа Олланд. Податок планувалося ввести у 2013 р.

Конституційний суд Франції ухвалив рішення скасувати безпрецедентно високу податкову ставку на доходи понад 1 млн євро. Вища судова інстанція республіки визнала ставку надмірно завищеною, передає BBC.

Читайте також: ВВП Франції за III квартал 2012 р., за остаточними даними, підвищився на 0,1%

Підвищення податків для "надбагатих" було однією з головних ініціатив Президента-соціаліста Франсуа Олланд. Податок планувалося ввести у 2013 р.

Саме через введення величезних податкових ставок на високі доходи про свій переїзд до Бельгії і відмову від французького громадянства заявляв відомий французький актор Жерар Депардьє. В результаті він зазнав критики і звинувачень у відсутності патріотизму з боку прем'єр-міністра П'ятої республіки Жана-Марка Ейро.

Читайте також: Франція повинна переглянути мету щодо дефіциту бюджету на рівні 3%, - МВФ

Експерти вважають, що Олланд входить до п'ятірки світових державних діячів, політика яких найближчими роками буде визначати особливості розвитку не тільки окремих регіонів, але й усього світу.

Франсуа Олланд, який у травні у впертій боротьбі переміг Ніколя Саркозі на президентських виборах у Франції, спочатку представлявся публіці непоказним і нехаризматичним політиком. Його успіх багато в чому обумовлений економічними проблемами другої за величиною економіки єврозони. Французам припали не до смаку реформи консерватора Саркозі, і витягати країну з боргового болота вони довірили соціалісту.

Читайте також: Промислові ціни у Франції в листопаді 2012 р. знизилися на 0,5%

Своє президентство Олланд почав з полювання за "жирними котами": підвищив податки для банків і встановив планку відрахувань до скарбниці в 75% для тих громадян, хто заробляє більше 1 млн євро на рік. Але, незважаючи на ці популістські кроки, в листопаді Франція позбулася вищого кредитного рейтингу за версією Moody's.

При цьому, рятуючись від податків, сотні багатих французів, серед яких, наприклад, відомий актор Жерар Депардьє, встали в чергу на отримання громадянства в сусідніх країнах (зокрема, в Бельгії). Чи виявиться Олланд рятівником економіки Франції, ще питання, але в історію він точно увійде як людина, що позбавила Депардьє батьківщини.

Нагадаємо, що уряд Франції має намір цього року збільшити податкові надходження на 7,2 млрд євро, щоб виконати поставлені цілі щодо скорочення дефіциту держбюджету. Президент Франції Франсуа Олланд вважає, що пріоритетом економічної політики є збільшення темпів зростання. Програми зі створення зайнятості повинні бути сплачені багатими громадянами, впевнений він.

Читайте також: Франція має намір підвищити податкові збори на великі компанії і найбагатші верстви населення

Зростання податків торкнеться, насамперед, багатих французів: особи з активами понад 1,3 млн євро заплатять одноразовий збір. Додаткові доходи від цього заходу оцінюються у 2,3 млрд євро. Ставка прибуткового податку для осіб, що заробляють більше 1 млн євро на рік, виросте до 75%. Також зростуть ставки податків на прибуток і дивіденди, які виплачують корпорації, що принесе близько 1,1 млрд євро. 898 млн євро принесе збільшений податок на фонд заробітної плати.

Крім зростання податків, передбачені скорочення витрат на 5,3 млрд євро. Кількість держслужбовців буде скорочуватися на 2,5% щорічно, а операційні витрати будуть урізати ще швидше - на 10% на рік. Заходи економії торкнулися вищого керівництва: зарплати міністрів скоротять на третину з 14,2 тис. євро на місяць до 9,94 тис. Обсяг держвидатків цьогоріч складе 56,2% ВВП і знизиться до 53,4% до 2017 р.

Ці заходи повинні допомогу знизити дефіцит бюджету до 4,5% ВВП до кінця цього року і вийти на бездефіцитний бюджет у 2017 р. За оцінками Рахункової палати Франції, в цьому році країні знадобиться заощадити від 6 до 10 млрд євро, а в наступному - цілих 33 млрд євро. Такі жорсткі заходи будуть коштувати країні економічного зростання: за прогнозами уряду ВВП, в цьому році збільшиться лише на 0,4%, а у 2013 р. - на 1,3%.