ua en ru

У Франції оголошено найвищий рівень загрози теракту

Автор: RBC.UA
У Франції оголошено найвищий рівень загрози теракту: місцеві спецслужби побоюються атаки терористки-смертниці.

У Франції оголошено найвищий рівень загрози теракту: місцеві спецслужби побоюються атаки терористки-смертниці, повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.

Поки невідомо, чи справді правоохоронні органи отримали інформацію про теракт, що готується. Не виключено, що влада вирішила перестрахуватися у зв'язку з останніми подіями навколо мусульманської общини країни.

У Парижі побоюються, що радикали з "Аль-Кайєди" можуть помститися за рішення заборонити носіння традиційного для мусульман жіночого одягу у Франції. Терористи вже проявили себе, викравши кілька громадян цієї країни в Нігері.

Під посилену охорону взяті паризькі вокзали, станції метрополітену. Персональна охорона виділена Даліл Бубакеру - уродженцю Алжиру, який часто виступає з жорсткою критикою ісламських фундаменталістів.

Варто відзначити, що Франція в останні роки уникала атак терористичних організацій завдяки своїй стриманій політиці на Близькому Сході. Однак після приходу до влади Ніколя Саркозі ставлення радикалів до цієї країни стало більше жорстким.

Нагадаємо, 14 вересня ц.р. у Франції був остаточно прийнятий законопроект Президента Н.Саркозі, що забороняє публічне носіння одягу, що закриває обличчя. Головним чином, мова йде про традиційний жіночий мусульманський одяг. Закон вступить в силу тільки восени 2011 р., а протягом шести найближчих місяців буде проводитися роз'яснювальна робота з населенням.

Відтепер жінкам, які повністю приховують своє обличчя одягом, загрожує штраф у розмірі 150 євро і так званий примусовий "курс громадянства", в ході якого їм пояснять принцип світськості французької держави. Більш істотний штраф, 30 тис. євро, і рік тюремного ув'язнення загрожує громадянам, які примушують жінок до носіння паранджі, будь то чоловіки, брати або батьки.

Законопроект, який забороняє носіння паранджі, спочатку викликав полеміку у французькому суспільстві, деякі бачили в ньому обмеження конституційних свобод громадян. Тим не менше, і праві, і ліві політичні сили дійшли згоди, що подібний одяг "принижує гідність жінки".

У Франції проживає близько 5 млн мусульман - більше, ніж у будь-якій іншій державі Західної Європи.