У Франції заарештували 20 осіб, підозрюваних в екстремізмі (фото)

Масові арешти підозрюваних в екстремізмі провела французька поліція. У різних регіонах країни затримали дев'ятнадцятьох осіб. У більшості вилучили зброю - автомати Калашникова, револьвери, ножі та бронежилети.

Масові арешти підозрюваних в екстремізмі провела французька поліція. У різних регіонах країни затримали дев'ятнадцятьох осіб. У більшості вилучили зброю - автомати Калашникова, револьвери, ножі та бронежилети.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що усі арештовані мали військовий вишкіл. Досі невідомо, чи планували вони конкретні терористичні атаки, повідомляє "5 канал". Президент Франції Ніколя Саркозі пообіцяв, що подібні рейди продовжаться і надалі. "Не знаю, чи це були екстремістські мережі. Саме це питання ми і плануємо поставити певному колу людей. Те, що відбулося у п'ятницю вранці - продовжиться і далі. Будуть інші операції, в усіх регіонах. І це дозволить нам виселяти з нашої території тих людей, які не повинні тут бути", - сказав Саркозі.

Поліція запевняє, що ця операція не має прямого зв'язку зі знешкодженням терориста Мохамеда Мера.

Поліцейські рейди - не єдиний захід спрямований на боротьбу з екстремізмом. Кілька днів тому влада Франції оголосила заборону на в'їзд до країни деяких заявлених гостей Ісламської конференції, що відбудеться в Парижі у квітні.

Раніше Саркозі закликав знаходити і притягати до відповідальності не тільки творців, а й відвідувачів екстремістських веб-сайтів в Інтернеті. За словами Президента Франції, такі люди заслуговують не меншого покарання, ніж відвідувачі сторінок з дитячою порнографією.

Нагадаємо Мохамед Мера 11 і 15 березня розстріляв одного військовослужбовця в штатському в Тулузі і двох військових в Монтобані в 50 км від Тулузи, а згодом скоїв напад на єврейський коледж в Тулузі, де відкрив стрілянину по учнях та їх батьках, чотири людини загинули. Після цієї атаки у Франції був введений вищий рівень терористичної загрози. Незабаром поліцейським вдалося вийти на слід злочинця, заблокувати його в житловому будинку і ліквідувати. Мера застрелили минулого четверга під час тривалої спецоперації в житловому кварталі Тулузи. Злочинець - француз алжирського походження - називав себе ісламським моджахедом і членом терористичної мережі "Аль-Кайєда".

Зазначимо також, що поліція нині звинувачує у співучасті брата Мохамеда Мера Абделькадера. А батько "тулузького терориста заявив, що має намір подати до суду позов ппроти французької поліції. За його словами, поліцейські могли арештувати його сина, але не вбивати його.

Поховали Мера у Тулузі, незважаючи на прохання властей перенести похорон. Похорон на кладовищі Корнебарье відбувся незабаром після того, як мер міста П'єр Коен заявив про "недоречність" поховання там Мера і попросив відкласти церемонію на 24 години. Тим не менш, Президент країни Ніколя Саркозі дав дозвіл на проведення похорону. Раніше передбачалося, що Мера буде похований в Алжирі, проте влада країни відмовилися приймати тіло терориста.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top