ua en ru

У Франції 5-й день проходять масові акції протесту

Автор: RBC.UA
У Франції сьогодні п'ятий день поспіль проходять загальнонаціональні акції протесту проти планів уряду збільшити пенсійний вік з 60 до 62 років. Кілька сотень тисяч чоловік беруть участь в акціях протесту, що охопили Францію. За даними МВС на середину дня суботи кількість демонстрантів досягла 340 тис. чоловік.

У Франції сьогодні п'ятий день поспіль проходять загальнонаціональні акції протесту проти планів уряду збільшити пенсійний вік з 60 до 62 років. Кілька сотень тисяч чоловік беруть участь в акціях протесту, що охопили Францію. За даними МВС на середину дня суботи кількість демонстрантів досягла 340 тис. чоловік, передає BBC.

На минулих вихідних поліція повідомляла про 380 тис. мітингувальників. Однак профспілки стверджують, що "явка" їх прихильників не нижча, або навіть вище, ніж тиждень тому.

12 жовтня французькі профспілки організували загальний страйк і демонстрації, в яких, за наявними даними, брали участь понад мільйон осіб. Аналогічна акція намічена на 19 жовтня.

Особливо войовничо ведуть себе студенти і старшокласники. Приблизно в 300, або в кожній п'ятнадцятій французькій школі, припинилися заняття. У минулу п'ятницю поліція застосувала сльозогінний газ і затримала 16 учасників молодіжних вуличних безладів в Ліоні. Міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортефе зажадав від поліції "застосовувати силу тільки в крайніх випадках".

Через страйки і демонстрацій в країні спостерігаються перебої в роботі повітряного та залізничного транспорту, у постачанні паливом.

Вильоти з паризького аеропорту Шарль-де-Голль - одного з найбільших аеропортів Європи - можуть припинитися: у зв'язку зі страйком працівників нафтопереробних заводів. Палива залишилося до вечора понеділка. Влада заявила, що екстрено вирішує проблему постачання палива в аеропорти.

Міністр економіки Франції Крістін Лагард закликала жителів країни не панікувати. У п'ятницю припинилася подача авіаційного гасу по трубопроводу, що постачає паризькі аеропорти Орлі і Руассі (Шарль-де-Голль). Якщо перший з них має 17-денний запас пального, то другий може припинити польоти вже в понеділок.

Паливо для літаків поставляється з нафтопереробного підприємства корпорації Total у Гранпюі, департамент Сен-і-Марн, працівники якого беруть участь в оголошеній профспілками серії страйків.

Після того, як у четвер компанії-дистриб'ютори виступили з публічним попередженням, що запасів автомобільного бензину у них є на 10 днів, попит на паливо підскочив у півтора рази. Французи в паніці заповнюють ємкості, незважаючи на запевнення влади, що перебоїв з пальним вони не допустять. У результаті кілька сотень бензоколонок вже розпродали всі запаси і закрилися.

Незважаючи на протидію профспілок, уряд Франції має намір привести в життя вже схвалений парламентом закон про підвищення пенсійного віку, щоб скоротити щорічний дефіцит пенсійного фонду в 32 млрд євро.

Нагадаємо, 8 жовтня ц.р. верхня палата парламенту Франції - сенат - проголосувала "за" підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років. 186 парламентаріїв підтримали даний крок, 153 висловилися "проти".

15 вересня ц.р. рішення підвищити пенсійний вік у Франції підтримала і нижня палата законодавчих зборів цієї країни - Палата депутатів.

Проект пенсійної реформи розроблений за підтримки президента Франції Ніколя Саркозі, який упевнений, що в нинішньому своєму вигляді пенсійна система країни надто обтяжлива для держави.

Раніше, 7 липня ц.р. керівництво Єврокомісії заявило, що наполягає на підвищенні пенсійного віку в ЄС. Тоді представник Єврокомісії заявив, що до 2060 р. вік виходу на пенсію повинен зрости до 70 років, щоб доходи пенсіонерів залишалися приблизно на нинішньому рівні. Відзначимо, що у Великобританії, Німеччині, Іспанії вже прийняті рішення про підвищення пенсійного віку до 67-68 років.

Відзначимо також, що, на думку експертів, у країнах ЄС необхідно поступово досягти того, щоб число пенсіонерів не перевищувало однієї третини від працездатного населення. В іншому випадку може виникнути небезпечний дефіцит у пенсійних фондах.

За даними Єврокомісії, реальний вік виходу на пенсію громадян в середньому становить трохи більше 60 років. Це означає, що європейці йдуть на заслужений відпочинок набагато раніше, ніж в інших країнах-членах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Там середній вік становить 63,5 року для чоловіків і 62,3 року для жінок. Таким чином, у країнах ЄС, на думку Єврокомісії, сьогодні на кожного пенсіонера припадає всього троє працюючих.