ua en ru

Зовнішній борг США склав 13 трлн дол.

Автор: RBC.UA
Зовнішній борг США досяг 13 трлн дол Цей показник виріс більш ніж у три рази останні 10 років.

Зовнішній борг США досяг 13 трлн дол Цей показник виріс більш ніж у три рази останні 10 років, передає РБК з посиланням на телеканал France24.

За даними Міністерства фінансів США, зараз зовнішній борг Америки становить 90% від ВВП.

З моменту приходу до влади президента Барака Обами в січні 2009 р. зовнішній борг США виріс на 2,4 трлн дол. За весь період правління Джорджа Буша-молодшого цей показник виріс на 4,9 трлн дол.

Нагадаємо, в березні ц.р американський інститут дослідження громадської думки Gallup оприлюднив дані, згідно з якими лише 46% громадян США схвалюють політику президента країни Барака Обами. У лютому 2010 р. цей показник становив 51%. За рік глава Білого дому втратив майже 20 процентних пунктів.

У той же час, не схвалюють роботу президента 45% американців. Серед можливих причин зниження рейтингу називають великий зовнішній борг США, високий рівень безробіття, що наближається до 10%, а також реформу охорони здоров'я, яку поки не вдалося втілити в життя.

Варто відзначити, що за уточненими даними Мінекономіки США в I кварталі 2010 р. ВВП країни виріс на 3%. Найбільша в світі економіка перебувала в затяжній рецесії аж до III кварталу минулого року, проте продемонструвала зростання ВВП в останніх двох кварталах.

Нагадаємо, як повідомило Міністерство фінансів країни дефіцит федерального бюджету США в квітні 2010 р. склав 82,690 млрд дол. (у березні 2010 р. - 65,390 млрд дол.), 20,9 млрд дол. в квітні 2009.

Відзначимо, що навіть при значному скороченні дефіциту брак коштів у американському бюджеті за підсумками першого півріччя 2009-2010 фінроку, що завершився 31 березня, склала майже 720 млрд дол.

Найцікавіше, що про необхідність скоротити бюджетний дефіцит останнім часом говорять не тільки учасники ринків, а й представники американської влади.

Так, на початку квітня глава Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке заявив, що дефіцит бюджету країни загрожує відновленню економіки, і уряд найближчим часом має вжити заходів щодо його скорочення. За його словами, економіці допоможе "навіть просте обговорення плану зі скорочення дефіциту". Переконливий план поліпшення державних фінансів принесе США вигоди в середньостроковій перспективі, в тому числі дозволить знизити процентні ставки по казначейських облігаціях і зміцнити довіру споживачів і бізнесу, вважає Б.Бернанке.

У свою чергу, представники адміністрації Барака Обами стверджують, що поки американська економіка дуже слабка, щоб витримати податкове навантаження і скорочення витрат, пов'язаних з програмою з активного скорочення дефіциту бюджету.