ru ua

Зовнішнє незалежне оцінювання в 2012 р. буде проходити з 15 травня по 7 червня

Автор: RBC.UA
В Україні в цьому році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проходити з 15 травня по 7 червня - у зв'язку з проведенням в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу. Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, передає радіо "Свобода".

В Україні в цьому році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проходити з 15 травня по 7 червня - у зв'язку з проведенням в Україні фіналу чемпіонату Європи з футболу. Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, передає радіо "Свобода".

Вона додала, що до 1 липня оголосять всі результати тестування, а до 12 липня будуть розглянуті подані апеляції.

Зайцева також повідомила, що цього року термін подачі реєстраційних документів в регіональних центрах оцінювання якості освіти скорочено на 10 днів, і 20 лютого завершується реєстрація для участі у ЗНО.

Зараз, за даними центру, зареєструвалося тільки 21-22% або 90 тис. 408 абітурієнтів - з очікуваних 400 тисяч.

Зайцева уточнила, що до 5 березня можна буде внести деякі зміни, наприклад, змінити раніше обрані предмети, але це стосується тільки тих, хто вже зареєструвався.

Раніше повідомлялося, що Міносвіти затвердило програму предметів для ЗНО 2012 р. з дев'яти предметів: українська мова та література, українська мова, іноземна мова, математика, історія України, географія , біологія, фізика, хімія.

Нагадаємо, реєстрація абітурієнтів, що виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні, почалася з 1 січня 2012 р. Реєстрація триватиме до 20 лютого 2012 р. З детальною інформацією про порядок подання документів, необхідних для здійснення реєстрації, можна ознайомитися на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Зазначимо, новими правилами вступу у вузи передбачено, що зовнішнє незалежне тестування в 2012 р. буде проводитися на тій мові, на якій абітурієнт навчався у старших класах школи.

Профільний міністр Дмитро Табачник також повідомляв, що у зв'язку з проведенням чемпіонату з футболу Євро-2012 термін подачі документів для вступу до вузів буде скорочений на один день. "У минулому році - це було з 1 по 31 липня, а тепер це буде з 2 по 31 липня", - сказав Табачник.

Також, за його словами, нові умови вступу передбачають наявність двох хвиль зарахування" у вузи. За державним замовленням зарахування до вузів завершиться 11 серпня, (раніше - 10 серпня) і до 25 серпня триватиме зарахування до вузів тих абітурієнтів, які будуть навчатися за контрактом.

Істотною інновацією, яка буде введена за пропозицією громадських організацій, стане те, що нижній бал для вступу до вузів буде 124, а по профільному предмету необхідно мати не нижче 140 балів.

Зовнішнє незалежне тестування - іспити для вступу у вищі навчальні заклади в Україні, комплекс організаційних процедур (насамперед - тестування) спрямований на визначення рівня знань випускників середніх навчальних закладів при вступі у вузи. Результати зовнішнього незалежного оцінювання зараховуються як результати вступних іспитів у вузи. З 2008 р. проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов'язковою умовою вступу у вищий навчальний заклад.