ВМФ Німеччини відбили атаку сомалійських піратів на вантажне судно
Військово-морський флот Німеччини запобіг спробі піратів захопити у берегів Сомалі єгипетське вантажне судно "Ваді аль-Араб", передає "Бі-Бі-Сі". Під час штурму пірати відкрили вогонь по вантажному судну і поранили одного з членів екіпажу. Німецькі моряки направили на допомогу єгиптянам вертоліт з борту фрегата "Карлсруе", а потім і швидкісні катери. У результаті операції німці взяли в полон шість піратів і конфіскували їхню зброю. Проте пізніше вони відпустили затриманих. "За допомогою швидкісних катерів та вертольота ми зуміли оточити і роззброїти піратів", - повідомив представник військово-морських сил Німеччини, додавши, що рішення не затримувати їх було ухвалене офіційним Берліном. У свою чергу представник місії Європейського союзу біля кордонів Сомалі заявив, що Німеччина намагатиметься притягати піратів до юридичної відповідальності лише в тому випадку, якщо збитку буде завданий інтересам самої Німеччини, тобто якби нападу піддалося німецьке судно, або якби були вбиті або поранені німецькі громадяни. Відзначимо, що раніше міністр оборони Німеччини Франц Йозеф Юнг запропонував заснувати міжнародний суд для переслідування піратів Сомалі. Він також відзначив, що суд повинен знаходитися під юрисдикцією міжнародної громадськості, додавши, що "ніхто не хоче створювати Гуантанамо на морі". Як повідомлялось, 15 грудня Євросоюз розпочав військово-морську операцію проти сомалійських піратів. У Аденській затоці патрулюють 8 військових кораблів, а також патрульні літаки країн ЄС. Крім того, у берегів Сомалі боротьбу з піратством ведуть кораблі США, Росії та Індії. Найближчим часом до них повинен приєднатися й іранський військовий корабель. Нагадаємо, в полоні у піратів досі знаходиться українське судно Faina з вантажем зброї та боєприпасів, захоплене 25 вересня. Екіпаж судна складається з 17 українців, двох росіян та одного латиша. Крім того, пірати утримують 8 українських моряків, захоплених 16 грудня на борту турецького судна Bosphorus Prodigy.